GeriGündem Sel Olimpos’u yıktı geçti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sel Olimpos’u yıktı geçti

Sel Olimpos’u yıktı geçti
refid:12693800 ilişkili resim dosyası

Yoğun yağışlar bu kez Antalya’da sel felâketine yol açtı.

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER - WEB TV  

OLİMPOS'TA OTOMOBİLLER DENİZE SÜRÜKLENDİ

Turistlerin gözdesi olan Olimpos’taki derenin taşması sonucu, 70 otomobil denize sürüklendi. Vali Alaattin Yüksel, 50 evin giriş katını suların bastığını, Beykonak’ta da iki okulda öğretime ara verildiğini söyledi.

ANTALYA’nın Kumluca İlçesi’nde metrekareye 130.8 kilogram yağış düşmesi, sel felâketine yol açtı. Olimpos’taki derenin taşması sonucu dereye yakın yolun kenarına park edilen 70 kadar otomobil denize sürüklendi. Olimpos’taki ağaçevler ile birlikte pansiyonlar ve bazı evleri de su bastı.
Antalya Valisi Alaaddin Yüksel de Beşikçi Köyü’ndeki sel baskınında 50 evin giriş katlarının sular altında kaldığını toplam üç bin dekarlık alana sahip 500 seranın da selden zarar gördüğünü söyledi. Beykonak’ta yoğun yağmur nedeniyle 80. Yıl İlköğretim Okulu ile Sevim Öner İlköğretim Okulu’nun giriş katının sular altında kaldığını kaydeden Yüksel, “Bu okullarda öğretime bir gün ara verildi” dedi.
Felâketi yaşayanlar, dün saat 02.00- 03.00 arasında yağmurun sağanak şekilde yağmaya başladığını, bir anda her taraf sellerin kapladığını, kimsenin saat 05.00’e kadar evlerinden çıkamadığını söyledi. Dışarı çıktıklarında ağaçtan yapılan çok sayıda ev ve dükkanın yerinde olmadığını gördüklerini anlatan felaketzedeler, sürüklenen otomobillerin dere yatağında ve denizde üst üste yığıldığını gördüklerini anlattı.
Antalya’nın Alanya ilçesinde de etkili olan sağanak, fırtına ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Dün öğle saatlerinde başlayan ve 45 dakika süren yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Sağanakla birlikte fırtına ve dolunun da görüldüğü ilçede esnaf ve turistler zor anlar yaşadı.

Dört kişi kayıp iddiası

Görgü tanıkları, bir tur şirketine ait minibüste akşam 4 kişinin uyuduğunu, selden sonra minibüsün yerinde olmadığını, 4 kişiden de haber alınamadığını ileri sürdü.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False