GeriGündem Sel 3 can aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sel 3 can aldı

Samsun, Bartın, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Aksaray, 5 gündür devam eden sağnak yağışa teslim oldu. Sel sularına kapılan 3 kişi yaşamını kaybetti.

KARADENİZ'i vuran sağnak yağış sonucu Samsun'un Atakum Beldesi'nde evini sel suları basan 87 yaşındaki Emine Yüksel ile Sakarya'da Mudurnu Deresi'nin taşması sonucu sel sularına kapılan 35 yaşındaki Fikri Taşkaya boğularak öldü. Aksaray'ın Armutlu Beldesi'nde selden çöken evin enkazı altında kalan 80 yaşındaki Musa Bozkurt yaşamını yitirdi.

Öğle saatlerinde 50 bin nüfuslu Atakum Beldesi'nde yağan şiddetli yağış sele dönüştü. Beldedeki Balaçlı Deresi'nin taşmasıyla Cumhuriyet, Mimar Sinan ve Ömürevleri mahallelerinde yüzlerce evin alt katlarını su bastı. İki metreyi aşan sularda, çok sayıda kişi boğulma tehlikesi geçirdi, araçlar selde sürüklendi. Alanlı Köprüsü yıkıldı

Bartın'da yaklaşık 5 gündür aralıksız yağan sağanak yağış sonucu Bartın Irmağı taştı. Kentin Kemerköprü, Yalı, Terminal, Asma ve Hendekyanı semtlerindeki binaların alt katlarını ve bazı işyerlerini bir metreyi aşan sel suları bastı. Bartın-Karabük, Bartın-Kozcağız, Bartın-Ulus ve Bartın-Arıt karayolu ulaşıma kapandı. Bölgede metrekareye 85 kilo yağış kaydedildi

Sakarya'da da Akyazı İlçesi Hasanbey Köyü Mevkii'nden geçen Mudurnu Deresi taştı. Hasanbey, Düzyazı, Çatalköprü, Kızılcaorman ve Esenler köylerini su bastı. Kaynaşlı'da prefabrike konutlar da yağmur sularından nasibini aldı. 4 gündür Düzce'de etkili olan yağış sonucu 100'den fazla prefabriki su bastı, Düzce-Kaynaşlı yolu 3 saat kapandı.

Zonguldak'ta ev ve işyerlerini su bastı. Karabük'ün Yenice İlçesi'nde heyelandan 4 ev yıkıldı. Aksaray ve ilçelerinde 45 bin dekar ekili tarım arazisi su altında kaldı. 5 evin yıkıldığı, 60 ev, bir cami, bir sağlık ocağı il bir ilköğretim okulunun hasar gördüğü belirlendi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False