Seksenler 193. bölüm fragmanı yayınlandı!

Seksenler 193. bölüm fragmanı yayınlandı

Geçtiğimiz Cumartesi günü 192. yeni bölümü yayınlanan Seksenler dizisi izleyicisinden yine tam not aldı. Son yayınlanan bölümde yeni evliler Nazlı ve Ergun arasında anlaşmazlıklar erkenden başlamıştır. Nazlı, Ergun’un hareketlerine dayanamayıp baba evine dönmeye karar vermiştir. Peki, yeni bölümde çiçeği burnunda çiftimizin son durumu ne olacak? İşte Seksenler dizisinin 192. son bölüm özeti ve 193. yeni bölüm fragmanı...

4 sezondur TRT 1 ekranlarında boy gösteren fenomen dönem dizisi Seksenler geçtiğimiz Cumartesi günü yeni bölümüyle seyircisinin karşısına çıktı. Dizinin son bölümü yine izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başardı. Yeni evli çift Ergun ve Nazlı arasında tartışmalar baş göstermiş ve Nazlı en sonunda baba evine dönmeye karar vermiştir. Diğer yandan bir başka çiftimiz Ahmet ve Gülden'in yeni doğan bebeklerinin uyku sorunu ikiliyi oldukça bitkin düşürmüştür. İşte Seksenler dizisinin son bölümünde yaşananlar ve yeni bölüm fragmanı…

 

Haberin Devamı

SEKSENLER DİZİSİ 192. BÖLÜM ÖZETİ

Nazlı ve Ergun mutluluğu yakalayamadı

Yeni evliler Ergun ve Nazlı, şimdiden tartışmaya başlamıştır. Ergun ve Nazlı’nın neden tartıştıkları merak konusuyken, Nazlı tartışma sonucunda evi terk edip baba evine gelir. Nazlı’yı karşılarında gören Rukiye ve Fehmi büyük bir şok yaşarken, Nazlı Ergun’un yanına dönmemekte kararlıdır.

Gülden ve Ahmet için zor günler başlamıştır...

Gülden ve Ahmet’in şu sıralar en büyük sorunu kızları Aslı’nın uyku problemidir. Aslı uyumadıkça, Gülden ve Ahmet de uykusuz kalmaktadır. Günlerdir uykusuz kalan Gülden ve Ahmet kendi aralarında bu duruma güzel bir çözüm bulurlar.

Komiser Rıza, izninde memleketi Trabzon’a gitmek istemektedir. Emel ise, kendi memleketi Elazığ’a gidecekleri zanneder ve tüm planlarını buna göre yapar. Rıza ve Emel arasında birbirinden komik anlar yaşanır.

Haberin Devamı

SEKSENLER 192. BÖLÜM FRAGMANI

SEKSENLER 193. BÖLÜM FRAGMANI

SEKSENLER DİZİSİ HAKKINDA BİLGİ

Seksenler dizisi kırk yaşındaki ortanca kardeş Nazlı’nın abisi Ahmet’e getirdiği bir teklifle başlar. Bu teklif yaşlı anne babalarının yaşadığı ve kendi büyüdükleri evin satılması ile ilgili babalarını ikna etmeleri üzerinedir. Hatıralarla dolu bu ev kat karşılığı satılırsa hepsi maddi olarak rahatlayacaktır ama önlerindeki en büyük sorun babanın buna nasıl ikna edileceğidir.

Üç kardeş o gece ikna etmek amacıyla babalarının karşısına çıkarlar. Bu evde hatıraları ile birlikte yaşayan babalarına evin satılması konusunu açmak bile bir derttir. Birlikte yedikleri yemek sırasında en büyük kardeş Ahmet yavaş yavaş geçmişteki günleri hatırlamaya başlar ve hatırladıkça babalarına bu teklifi götürmenin ne kadar zor olduğunu idrak eder. Çünkü babalarının bu evle kurduğu duygusal bağ aslında geçmişe olan özlemidir. Ahmet de eski günleri hatırladıkça bu duyguya kapılır.

Ahmet’in hatırladığı yıllar 1980’lerdir. Seksenler aslında hepsinin hayata adım attığı yıllardır. Geçmişe döndüğümüzde bu ailenin erken yıllarını, kavgalarını, sevgilerini, evliliğe ilk adım atışlarını, ilişkilerinin yapılanmasını görmeye başlarız. Örneğin günümüzde evli ve çocuklu olan Ahmet ile Gülden’in geçmişine döndüğümüzde asla olamayacak imkansız bir aşk hikayesine başlarız. Seyirci bu bölümler boyunca “Ahmet’in umutsuz aşkının nasıl olup da evliliğe dönüştüğünü” merak etmeye başlar.

Haberin Devamı

Nazlı o yıllarda kendisine aşık olan iki gençten birini nasıl seçmiştir. Seçmediği adam yıllar sonra boşanmış olan Nazlı’nın karşısına çıktığında neler yapacaktır.

Dizi ilk bölümde babanın evin satılması teklifini öğrenmesi ile biter. Hayatını çocuklarına ve ailesine adamış olan Fehmi çocuklarına şöyle bir teklif götürecektir; “Eğer evin satılmasını istiyorsanız bir şartım var. Bir ay boyunca bu evde birlikte yaşayacaksınız”. Fehmi’nin tüm beklentisi ise birbirinden tamamen kopmuş çocuklarının bu bir ay boyunca tekrar birbirlerine bağlanmasıdır. Seyirci ise hem bu ailenin geçmişini yavaş yavaş öğrenecek hem de günümüzde hangi noktaya varacağını merak edecektir.

Haberin Devamı

Maddi sıkıntılar içinde olan aile fertleri babanın bu teklifini mecburen kabul eder ve bu eski evde yaşamaya başlar.

Bu eski ev ve hatıralar Fehmi Bey’in çocukları ve torunları üzerinde büyük bir değişime neden olur ve zaman ilerledikçe tüm aile bireyleri evin satılması fikrinden vazgeçerler. Bu ev hepsini iyileştirmiştir. Aile dayanışması, geçmişte yaşanan hatıralar, bu Seksenler mahallesinde hepsinin kenetlenmesine neden olur.