Şehit polisin cenazesinde gözyaşları sel oldu

Şehit polisin cenazesinde gözyaşları sel oldu

Sultangazi'de canlı bomba saldırısında şehit olan Polis Memuru Bülent Özkan (37) için Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde tören düzenlendi. Şehidin nişanlısı, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Oğlunun pazar günü evleneceğinin hatırlatılması üzerine baba Ergün Özkan, "Kısmet değilmiş" dedi.

Haberin Devamı

Törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu katıldı. Ayrıca şehidin babası Ergün, annesi Nazmiye, kız kardeşi Çiğdem, nişanlısı Sevinç Öztürk ve şehidin meslektaşlarının da katıldığı törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül çelenk gönderdi.

CENAZE TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR

ŞEHİT POLİSE VEDA / WEB TV

TABUTA SARILIP GÖZYAŞI DÖKTÜ

Tören başlamadan önce baba Ergün Özkan, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutunun önünde duran fotoğrafını öperek, dua etti. Gazetecilerin soruları üzerine baba Özkan, "Burada sözün bittiği yerdeyiz. Mevlam bizden daha çok seviyormuş" dedi. Oğlunun pazar günü evleneceğinin hatırlatılması üzerine baba Ergün Özkan, "Kısmet değilmiş" diye cevap verdi. Saygı duruşuyla başlayan törende, şehidin özgeçmişi okundu.

"HEPİMİZ DE BİRER BÜLENT'İZ"

Törende konuşan Vali Mutlu terör örgütlerine seslenerek "Çıktıkları yol yol değildir. Ve sadece bağımsız Türk adaletinin eline kendilerini teslim etmekle kurtuluşları söz konusudur. Aksi halde bu milletin güvenlik güçlerinin kendilerine biçeceği ceza her zaman kendilerine ulaşacaktır" dedi.

Vali Mutlu şehidin ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileyerek sözlerini tamamladı. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da "Bu kentin huzurundan asla taviz verilmeyecektir. 40 bin kişi olarak her yerde varız, var olacağız. Bundan sonrada bu tür olaylara asla fırsat vermeyeceğiz" diye konuştu. Çapkın saldırıda Bülent Özkan'ın arama kapısındaki x-ray cihazının nöbetçisi olduğunu belirterek, "Bülent dikkatli olmasaydı bu canlı bomba içeride patlayacaktı. Çok daha fazla şehidimiz olacaktı. Bülent tecrübesiyle fark etti durdurdu, bu sırada da canlı bomba kendini patlattı. Bülent şehit oldu. Şehitlik ölümlerin en kutsalı. İstanbul'un huzuru ve güvenliğini sağlamak için amir-memur 40 bin kişiyiz. Hepimiz de birer Bülent'iz" dedi.

Şehidin nişanlısı Öztürk ve ailesi tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Duaların ardından şehit polis Özkan'ın cenazesi, tören mangası tarafından omuzlarda taşınarak emniyete ait cenaze aracına konuldu. Şehit Bülent Özkan'ın cenazesi öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Pazar günü evlenecekti...

Haberin Devamı

Polis memuru Bülent Özkan, hain saldırıda şehit olmasaydı pazar günü Sevinç Öztürk ile evlenecekti.

Haberin Devamı

Şehit polisin cenazesinde gözyaşları sel oldu

Haberle ilgili daha fazlası: