GeriGündem Şehit pilot aileleri için yardım konseri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit pilot aileleri için yardım konseri

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kartal Vakfı'nın şehit ailelelerine yardım amacıyla 14 Şubat Cumartesi günü Harp Akademileri Komutanlığı'nda düzenleyeceği etkinlikte, İdil Biret ve Suna Kan konser verecek.

Geçtiğimiz ay, Bilkent Üniversitesi'nde Fazıl Say'ın konserini düzenleyen ve gelirini bu tür etkinliklerden sağlayan Kartal Vakfı, son uçak kazasında ölen pilotların ailelerine ev almak, çocuklarının da eğitim masraflarını üstlenmek için yine harekete geçti. Şehit yakınlarının sosyal, ekonomik gereksinimlerini karşılama konusunda dayanışma sağlayan Kartal Vakfı'nın İdil Biret ve Suna Kan'a verdireceği konser, hem sivil havacılığa destek, hem de Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına'nın sivil havacılığın gelişimine öncülük eden yeni ve farklı açılımı olarak niteleniyor. Orgeneral Fırtına'nın açılımlardan biri de Vakıf'ın tamamen sivil figürlerle uçmayı temsil eden fotoğraflarla zenginleştirilen ve 25 bin adedi hemen tükenen Uçmanın yaşı yok'' sloganlı 2004 takvimi oldu. Vakfa bağış yapmak isteyenler, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Vakfı Genel Müdürlüğü'nün 0-312-419 87 14- 414 39 22- 414 39 81 numaralı telefonlarıyla iletişim kurabilecekler.İSTANBUL

Adli Tıp özelleşsin

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, adli tıp bilimlerinin özelleşmesi gerektiğini belirterek, ‘‘Bu hizmetin tekel biçiminde, sadece devlete ait organlar tarafından verilmesi, bunun ilerlemesini ve rekabeti ortadan kaldırıyor’’ dedi. Prof. Dr. Atasoy, delillerin incelenmesi ve bilirkişi hizmetlerindeki tekelin, en geç 2020 yılında kalkacağını tahmin ettiğini de söyledi. Kadir Has Üniversitesi'nin Cibali'deki Kampusu'nda ‘‘Türkiye'de Adli Tıp Uygulamaları’’ konulu konferans veren Prof. Dr. Atasoy, Türkiye'nin adli bilimler konusunda Avrupa ve ABD'nin çok gerisinde olduğunu belirtti. Prof. Dr. Atasoy, ‘‘Türkiye'nin her yerinde olabilecek bu laboratuvar hizmetlerinden istifade edebilmek için, tekelin giderilmesi şarttır. Kriminal hizmetlerin tamamının özelleştirildiği İngiltere'de, analizlerin tümünü özel laboratuvarlar yapıyor. ABD'de FBI ile polis ve şerif laboratuvarları, yaptıkları hatalar nedeniyle kapatılmakta’’ dedi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle