‘Seddülbahir 32 Saat’ sosyal medyada zirvedeydi

‘Seddülbahir 32 Saat’ sosyal medyada zirvedeydi

TRT’de dün akşam ikinci bölümü yayınlanan ve sahneleriyle izleyiciyi ekrana kilitleyen ‘Seddülbahir 32 Saat’ sosyal medyada yine en çok konuşulan program oldu.

Haberin Devamı

Somera'nın analizine göre 21 Ocak tarihinde sosyal medyada en çok konuşulan konu TRT 1'de saat 20:00’da ekrana gelen ‘Seddülbahir 32 Saat’ dizisi oldu. Dün akşam ikinci bölümü yayınlanan dizi, herkesi ekrana kilitledi. TRT’nin iddialı projeleri arasında yer alan Seddülbahir 32 Saat, uzun ve zorlu bir yolculuk sonrası izleyici karşısına çıktı.

Diziyi rating sıralamasında sırayla; ‘Fatih Portakal'la Fox Ana Haber’, Star TV’de ekrana gelen 'Muhteşem Yüzyıl Kösem', Fox TV'de yayınlanan 'Kördüğüm', Kanal D’nin sevilen programı 'Kısmetse Olur' ve 'Fenerbahçe-Tuzlaspor' karşılaşması izledi.

Sadece 4 bölüm sürecek olan dizi, gerek oyuncu kadrosuyla gerekse prodüksiyonuyla dikkat çekiyor. Funda Çetin’in yazdığı ‘Seddülbahir 32 saat’ dizisinin yönetmenliğini Yasin Uslu yapıyor. Yapımını Okur Film'in üstlendiği dizinin müzikleri Yıldıray Gürgen imzasını taşıyor. İbrahim Çelikkol, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Dolunay Soysert, İlker Aksum, Gülsüm Ali İlhan, Deniz Celiloğlu, Timur Ölkebaş, Ahmet Mekin ve Okan Yalabık gibi birçok ünlü oyuncunun rol alıyor. 

‘Seddülbahir 32 Saat’ dizisinin 2. Bölümünde şunlar yaşandı: “İngiliz askerleri Seddülbahir cephesine çıkarma yaptı. Binbaşı Mahmut Sabri komutasındaki 1050 kişilik Mehmetçik, kendisinden kat be kat üstün düşman birliklerine karşı hiçbir yardım ve destek almadan 32 saat boyunca devam edecek direnişe başladı. Top, tüfek sesleri birbirine karıştı, savaş sahneleri nefes kesti.”

Haberin Devamı

Seddülbahir 32 Saat 2. Bölüm Tanıtımı: