Sedat Peker de gözaltında

Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla İstanbul'da gözaltına alınanların sayısı 40'a yükseldi. Bu kişiler arasında Sedat Peker ile 2 kardeşinin de bulunduğu öğrenildi.

Haberin Devamı

4422 sayılı Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele Kanunu kapsamında başlatılan operasyon sonucu, Sedat Peker, kardeşleri Vedat ve Atilla Peker ile 3 kadının da aralarında bulunduğu toplam 40 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, “Sedat Peker Grubu”na yönelik operasyonda 40 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

“Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nce bugün saat 07.00'da birçok ilde Sedat Peker Grubu'na yönelik eşzamanlı olarak başlatılan operasyonlarda toplam 40 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış olup, soruşturma 4422 sayılı Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele Kanunu kapsamında devam etmektedir.”

PEKER EVİNE GÖTÜRÜLDÜ

Sedat Peker'in, henüz İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne getirilmediği belirtildi. Bu kişilerle birlikte 1 adet av tüfeği ile 4 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildiği öğrenildi. Operasyonun sürdüğünü ifade eden polis yetkilileri, gözaltına alınanların sayısının artabileceğini kaydettiler.

Haberin Devamı

İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen operasyon sonucu Beykoz'daki evinde gözaltına alınan Peker, Haseki Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilerek, garaj bölümünden şubeye çıkartıldı.

Peker'in evi ile ofis ve işyerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen çok sayıda CD, 2 bilgisayar ve kayıtların bulunduğu 2 koli ile 1'i cip 4 araç da emniyete getirildi.  Operasyon kapsamında ele geçirilen 1 av tüfeği ile 4 tabanca, daha önce emniyete ulaştırılmıştı.

Polis yetkilileri, Sedat Peker ile diğer kişiler hakkında “4422 sayılı Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele Kanunu'na muhalefet etmek”, “ihalelere fesat karıştırmak”, “adam yaralamak”, ”tehdit” ve “haraç almak” gibi suçlardan dolayı işlem yapılacağını kaydettiler.

Bu arada, Peker hakkında çeşitli illerde yapılan suç duyuruları dosyalarının da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderileceği ifade edildi.

Haberle ilgili daha fazlası: