Son dakika haberleri... Şarköy'de önce hortum sonra sağanak

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi açıklarında hortum meydana geldi. Hortumun ardından sağanak etkili olurken, caddeler suyla kaplandı.

Haberin Devamı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Trakya’da sağanak uyarısının ardından Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Mürefte Mahallesi açıklarında sabah saatlerinde hortum meydana geldi. Kıyıdan yaklaşık 5-6 kilometre açıkta meydana gelen hortumun herhangi bir zarar vermediği belirtildi.

Son dakika haberleri... Şarköyde önce hortum sonra sağanak
Şarköy ve çevresinde etkili olan sağanak yağış su baskınlarına neden oldu. Mürefte’de bazı cadde ve sokaklar ile zeytinlikler su altında kaldı.

Son dakika haberleri... Şarköyde önce hortum sonra sağanak
CADDELER ÇAMURLA KAPLANDI, EVLERİ SU BASTI

Şarköy'e bağlı Mürefte Mahallesi'nde hortumun ardından başlayan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Yaklaşık yarım saat süren şiddetli yağış mahallede su baskınlarına neden oldu. Mürefte Deresi'nin taşması sonucu cadde ve sokaklar çamurla kaplandı. Atatürk Caddesi üzerindeki Engin Bektaş ile Hakkı Ulutaş'a ait evlerde su baskını yaşandı. Vatandaşlar ekiplerle birlikte evlerdeki suları temizlemeye çalışırken, iş makineleri de çamurla kaplanan cadde ve sokaklarda temizlik çalışması yaptı.

Son dakika haberleri... Şarköyde önce hortum sonra sağanak

Haberle ilgili daha fazlası: