Sarıgül parti kurmaktan vazgeçti

Sarıgül parti kurmaktan vazgeçti

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, parti kurmaktan vazgeçti.Sarıgül, CHP’deki değişime bir fırsat tanımak istediklerini ve Türkiye Değişim Partisi’ni kurmayacaklarını açıkladı.

Haberin Devamı

İŞTE SARIGÜL'ÜN O AÇIKLAMALARI / WEB TV

 

Sarıgül sözlerine şöyle devam etti: Yurdumuzda değişim zorunludur. Türkiye değişim Hareketi olarak bu inançla tarihi bir görevi üstlenmiştir. Şimdi daha da önemli tarihi bir sorumlulukla karşı karşıyayız.      

 

Ülkemize duyduğumuz sorumluluğun gereği Türkiye’nin içinde bulunduğu koşulları dikkate alarak, siyasetteki değişim rüzgarlarına fırsat vermek için bugün bütün Türkiye’nin fedakarlık yapma günüdür.

 

Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığındaki CHP’nin yurdumuzda bir umut estirdiğini görüyoruz. Yurttaşlarımız CHP’deki değişime bir fırsat tanımak istiyor. Bu koşullarda halkımızın vicdanına, yurttaşlarımızın sesine kulak veriyoruz.

 

Haberin Devamı

Ve Türkiye Değişim Hareketi her zaman düşünceleriyle yurttaşlarımıza hizmet edecektir.

 

Ben ve arkadaşlarım çok zor bir karar aldığımızın bilincindeyiz. Parti kurmayacağız.

 

'KOLTUĞUMUZU DEĞİL CUMHURİYETİ DÜŞÜNDÜK'

 

CHP’deki değişim rüzgarına fırsat vermek istiyoruz Türkiye Değişim Hareketi’ne gönül veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Onların emeğini unutmam mümkün değil. Herkesin bu fedakarlığı sağduyu ile anlayacağına eminim.

 

Bazı arkadaşlarımla da az da olsa fikir ayrılığımız var. Ama bu kararı Türkiye Cumhuriyeti için aldık. Türkiye Değişim Hareketi gönüllüsü olan bütün arkadaşlarımla gönül bağımız devam edecek. Parti ve koltukları düşünmek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni düşünmek arasında seçim yapma şansım vardı. Türkiye Cumhuriyeti’ni düşünmeyi seçtik arkadaşlarımla.

 


 

Haberle ilgili daha fazlası: