Şanlıurfa'da 13 kişiye dolandırıcılık gözaltısı

Şanlıurfa'da, “kontör ve kredi kartı dolandırıcılığı” yaptıkları iddiasıyla 1'i kadın 13 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, şikayetler üzerine Şanlıurfa ve Ordu Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, örgütlü halde kontör ve kredi kartı dolandırıcılığı yaptıkları iddia edilen kişilere yönelik teknik takip başlatıldı.

Güvenlik güçleri, başkaları adına alınmış cep telefonu hatlarını kullanan organize suç örgütü üyelerinin, kendilerini emniyet mensubu olarak tanıtıp, kimi kişileri arayarak, haklarında çeşitli konulardan soruşturma yürütüldüğünü iddia ettikleri belirlendi.

Bu kişilere, “soruşturmada yardımcı olacaklarını” ifade ederek, kredi kartı bilgilerini alan ve kontör talep eden örgüt üyelerinin, kart numaralarını kullanarak alışveriş yaptıkları, kendilerine gönderilen kontörleri de değerinin altında sattıkları tespit edildi.

Savcının talimatıyla harekete geçen güvenlik güçleri, A.A. adlı kadın ile F.S, B.K, Y.T, Y.A, Y.D, İ.H.A, Ş.İ.E, İ.H.A, D.O, M.K, A.D ve M.D'yi gözaltına alındı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada çok sayıda sim kartı ve cep telefonu ele geçirildi. Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Haberle ilgili daha fazlası: