Sanatçı Kerem Yılmazer anıldı

Sanatçı Kerem Yılmazer anıldı

20 Kasım 2003'te Levent'teki HSBC Genel Müdürlüğüne yönelik bombalı saldırıda hayatını kaybeden sanatçımız Kerem Yılmazer, kabri başında anıldı.

Haberin Devamı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatrosu tarafından düzenlenen anma töreninde konuşan Tiyatrocu Tarık Şerbetçioğlu, Yılmazer'in yokluğunda açılan boşluğun 6 yıl boyunca hala dolmadığını belirterek, “Kerem Abi, hain bir terör saldırısı sonucu yitirdiğimiz tiyatromuzun şehididir. Bu nedenle aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Kendisi o kadar güzel yaşadı, öyle güzel şeyler paylaştı, o kadar güzel anıları var ki bizlerle, onu her andığımda yüzüm ister istemez tebessümle doluyor. Bizim için çok özel bir insandı. Herkes içinde böyle olduğunu biliyorum. Ruhu şad olsun, ışıklar içinde uyusun” diye konuştu.
Şerbetçioğlu, akşam saat 20.30'da Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde sanatçı için saygı duruşunda bulunulacağını bildirerek, herkesi törene davet etti.
Konuşmanın ardından bir din görevlisi dua etti. Daha sonra, Yılmazer'in kabrine, eşi Göksel Kortay ve yakınları tarafından karanfil ve güller bırakıldı.
Yılmazer'in eşi Kortay da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, acılarının hala dinmediğini söyledi.

Anma törenine, Yılmazer'in ablası Nurten Karaca, İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Abdullah Kaplan, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşenil Şamlıoğlu ve Yardımcısı Müge Akyamaç ile sanatçılar Fusün Önal, Gül Sunal, Caner Bilginer ve Binnur Şerbetçioğlu da katıldı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberle ilgili daha fazlası: