Sallanın, yuvarlanın!

Rock müzik tutkunları 29 Haziran'a hazır mısınız? Rock The Nations Open Air Festival, Maslak Venue'de yapılıyor. Festivalin ağır topu rock müziğin yaşayan efsanelerinden biri olan Ronnie James Dio. Bunun yanısıra Dio, Kreator, Antisilence, Radical Noise, Almora ve Rotting Christ'in katılacağı konserler saat 12:00'de başlıyor. İxte Rock The Nations'a katılan gruplar:

Haberin Devamı

RONNIE JAMES DIO: Yaşayan en büyük Rock efsanelerinden, Rainbow ve Black Sabbath’ın unutulmaz vokalisti Ronnie James Dio ilk kez Türkiye’de. 47 yıllık bir müzik kariyerine sahip olan ve “Temple of the King”, “Holy Diver”, “Rainbow in the Dark”, “Dream Evil”, “All the Fools Sailed Away” ve “Neon Nights” gibi klasiklerin altına imzasını atan Dio, Rock The Nations kapsamında hayranlarının karşısına çıkacak. Dio, konserde eski Rainbow ve Black Sabbath klasiklerini de seslendirecek.

KREATOR: Almanya'dan gelen  thrash grubu Kreator'un 1984 yılına kadar uzanan bir geçmişi var. Bugüne dek çıkardıkları Extreme Aggression, Terrible Certainity, Coma of Souls, Cause for Conflict ve Outcast albümleriyle dünya çapında büyük ün kazanan grup, 1998’de de Türkiye'ye gelmişti.

OPETH: Bugüne dek yedi albüm çıkaran İsveç’in köklü gruplarından olan Opeth çok farklı zevklerden insanlara hitap etmeyi başaran bir grup. Geçtiğimiz sene İsveç Grammy Ödül Töreninde “En İyi Hard Rock Grubu” ödülünü aldı. Türkiye'de özellikle “Orchid”, “Morning Rise” ve “My Arms Your Hearse” albümleriyle büyük dinleyici kitlesine ulaşan Opeth, Nisan 2003’te yedinci albümlerini “Damnation” adıyla yayınladı.

Haberin Devamı

ROTTING CHRIST: Yunan müzik elçileri bir kez daha ülkemizde! Daha once ülkemizde, biri 1999 Marmara Depremi yararına olmak üzere ülkemizi toplam üç kez ziyaret etmiş olan komşu ülkenin en tanınmış sert rock türünün en önemli grubu Rock The Nations Open Air Festival’inde tekrardan Türk hayranları ile buluşacak. Ülkemiz rock dinleyicileri tarafından çok sevilen grup, “Non Serviam”,  “Triarchy Of Lost Lovers”, “A Dead Poem”, “Sleep Of The Angels” ve “Genesis” başta olmak üzere sekiz album yayınladı.

RADICAL NOISE: 1990’lı yıllara damgasını vuran hardcore trendinin Türkiye’deki öncülerinden olan Radical Noise 1993’te İstanbul’da kuruldu. Grup, bugüne dek “14 More Reasons”, “Make A Wish” ve “Plan B” adlı üç albüm çıkardı.  Radical Noise, Hip hop grubu Rapor 2 ile beraber  “Çiz” adında bir şarkı da kaydetti.

ANTISILENCE: 1993 yılında Kocaeli’nde kurulan Antisilence, günümüze dek “New World Order Sucks” ve “Suffer Hıts” isminde iki albüm yayınladı. Müziğin yanısıra görselliğe de önem veren grubun “Suffer Hits” albümünün kapak tasarımı yerli ve yabancı basından büyük övgü aldı.

ALMORA:  2001 yılında İstanbul’da kurulan Almora, keman ve flüt gibi rock müzik içerisinde nadir rastladığımız enstrümanları da kullanan bir grup.  Grup, 2002 yılının sonlarında ilk albümü  “Gates Of Time” ı çıkardı.


Bilet Fiyatı:42.500.000 TL
Kapı Önü Bilet Fiyatı:45.000.000 TL
www.biletix.com
Çağrı Merkezi: ( 0 216) 454 15 55
Festival Web Sitesi;www.rockthenations.net

Haberle ilgili daha fazlası: