GeriGündem Sahte rakı bir can daha aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sahte rakı bir can daha aldı

Abone Olgoogle-news

İstanbul'da sahte rakıdan bir kişi daha hayatını kaybetti; ölenlerin sayısı 23'e yükseldi. Tedavi gören üç kişinin durumu da ağır.

İl Sağlık Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre, metil alkol zehirlenmesi teşhisiyle İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Kenan Çinçin de, yaşam mücadelesini kazanamadı. Çinçin'in ölümüyle, sahte rakıdan dolayı İstanbul'da hayatlarını kaybedenlerin sayısı 23'e ulaştı.

İl Sağlık Müdürlüğü kayıtlarında, Tanju Kelkit, Selahattin Nilidar, Yaşar Gözümoğlu, Salih Eğriderili, Abbas Avcı, Cezmi Akkoyunlu, Recep Çulamoğlu, Rüştü Ceylan, Fikret Yılmaz, İsmail Köseoğlu, Ebru Yapağcı, Ali Gökten, Cumali Çetin, Semra Yüksel, Sami Alagöz, Fikret Şen, Mikail Akalp, Orhan Caner, Sezai Palavan, Ekrem Atıcı, Bayram Sırma ile Ahmet Özcan, sahte rakıdan hayatını kaybedenler arasında yer alıyor.

Bu arada, halen çeşitli hastanelerde 7 kişinin tedavisinin sürdüğü ve bunlardan 3'ünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.

GAZİANTEP'TE 2 ŞÜPHELİ ÖLÜM 
 
Gaziantep'te arkadaşlarıyla rakı içtikten sonra rahatsızlanan bir kişi, kaldırıldığı Gaziantep Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Başhekim Opr. Dr. Necati Bilgin, Hanifi Bıçkıcı'nın hastaneye koma halinde getirildiğini belirterek, ”Alkol koması teşhisi koyup tedavi etmeye çalıştığımız Hanifi Bıçkıcı kısa süre sonra hayatını kaybetti” dedi.

Bilgin, Hanifi Bıçkıcı'nın sahte rakıdan öldüğüne ilişkin kesin  teşhisin konulamadığını, bu kişinin kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak inceleme sonuçlarını beklemek gerektiğini söyledi.

Bu arada, Gaziantep'te önceki gün, rakı içtikten sonra rahatsızlanarak Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ali Mercan (51), alkol zehirlenmesi tanıyla sevk edildiği Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti. Mercan'ın da kesin ölüm nedenin belirlenmesi için cesedinden alınan parça Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti.

False