GeriGündem Sahte içki operasyonunda 14 gözaltı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sahte içki operasyonunda 14 gözaltı

Abone Olgoogle-news

ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde bir imalathanede sahte içki üretimi yapanlarla ve onlara yardımda bulunduğu belirlenen 14 kişi, 4 ayrı ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alındı.

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin 3 aydır yürüttüğü takip sonucu, Türkler Beldesi'nde terk edilmiş bir binada sahte içki ürettiği tespit edilen şüpheliler, Alanya, Gaziantep, Konya ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri tarafından geçen salı günü yapılan eş zamanlı operasyonla yakalandı. ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak ve sahte alkol üretmek’ suçlarını işledikleri gerekçesiyle M.Ö. (32), H.Y. (45), S.Y. (22), S.E. (27), M.Ö. (32), M.K. (39), Y.B. (40) ve C.G. (49) Alanya'da gözaltına alındı. Şüphelilerden, Konya'da yakalanan A.O.A. (27), İstanbul'da yakalanan E.Ç. (65) ve A.Y. (32), Gaziantep'te yakalanan A.Y. (28), M.K. (28) ve R.Y. (28) Alanya'ya getirildi.

Alanya'da yakalananların yapılan ev, işyeri ve üst aramalarında kapak makinesi, çok sayıda boş şişe, sahte içki imal etmekte kullanılan 128 kilogram etil alkol, 6 damacana su, Alexia votka, Mist cin, Highland Whisky, Clup marka içkilere ait 5 bin 200 etiket, 5 bin 200 şişe kapağı ve 6 bin 282 şişe tüketime hazır sahte içki ele geçirildi. Diğer illerde yakalananların ise Alanya'dakilere malzeme temininde bulundukları belirlendi.

Şüpheliler, Alanya Emniyet Müdürlüğü’nde 3 gün süren sorgularının tamamlanmasının ardından bu sabah yoğun güvenlik önlemleri altında Adliye'ye sevk edildi.
False