Sahneden fırlayan koyun başı yaraladı

Norveçli ‘‘Mayhem’’ müzik grubu, inanılmaz bir olaya imza attı. Grup sahnede ölmüş koyun parçaladı. Koyunun başı fırlayıp, izleyiciye çarptı.

İLGİNÇ olay geçtiğimiz perşembe Bergen Kenti'nde düzenlenen konser sırasında yaşandı. Death metal türü müzik yapan Mayhem (Yaralama) adlı müzik grubu, gösteri çerçevesinde ölü bir koyunu parçaladı. Hayvanın başı, grubun solisti Maniac'ın tuttuğu bıçağın ucundayken birden seyircilere doğru fırladı. Baş, 25 yaşındaki izleyici Per Kristian Hagen'in başına çarptı. Hagen'in, kaldırıldığı hastanede kafatasının kırıldığı saptandı.

Grup üyelerine dava

Hagen, dikkatsizlikten yaralama suçlamasıyla gruba karşı dava açtı. Sözkonusu suç, en fazla altı aya kadar hapis cezası öngörüyor. Sahne adı ‘‘Kafir’’ anlamına gelen ‘‘Blasphemer’’ olan Mayhem üyesi Rune Eriksen, talihsiz bir kaza yaşadıklarını söyledi. Eriksen, ‘‘Tüm olan biten bir kazaydı, ancak bir sonraki şov için bize bir fikir verebilir’’ dedi.

Bedava bilet sözü

Eriksen, bir sonraki Mayhem konseri için Hagen'e bedava bilet verme vaadinde bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, şimdilik olayın kasti olduğu yolunda bir bulguya ulaşılmadığı belirtildi.
Haberle ilgili daha fazlası: