GeriGündem Şahin Harry'ye teknolojik şaka
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şahin Harry'ye teknolojik şaka

Abone Olgoogle-news

Şahin Harry, belki de biyonik tavşan Brian'ı yakaladıktan sonra uğrayacağı hüsranın farkında değil... Bu biyonik tavşanın yaratıcısı Londra Hayvanat Bahçesi'nden Andy Hallsworth adında bir bekçi. Uzaktan kumandalı bir oyuncak arabanın üzerine bağladığı el kuklası tavşan, şahin Harry'nin ağzını sulandırmış olacak ki avını kapmak için sinsi sinsi yaklaşıyor.

Katliam ile tanıtım

ADANA ve çevresine turist çekmek için dağ keçisi katliamına izin veriliyor. Geçen yıl Karanfil Dağları'nda vurulan 132 santimlik boynuzuyla dünyanın en büyük üçüncü dağ keçisinin fotoğraflarının yabancı av dergilerinde yayınlanması üzerine, bölge yabancı avcıların akınına uğradı. Bölgede avlanmak için 80 yabancı avcının müracaat ettiğini ifade eden Orman Bakanlığı Doğu Akdeniz Orman Bölge Müdürlüğü Milli Parklar Av Yaban-Hayatı Başmühendisi İbrahim Kesler, ‘‘Bölgemiz özellikle Amerikalı, Alman, Fransız ve İngiliz avcıların ilgi odağı oldu. 55 de Türk avcı başvurdu. Yabancı avcılardan 24'üne yerli avcılardan da 12'sine izin verdik.’’ Bu arada bazı uzmanlar da, izin verilen avcı sayısının çok düşük olmasına karşın, kaçak avcıların bölgede tam bir katliam yaptığını belirttiler.

Eşlerini kıskandı fotoğrafçıyı hastanelik etti

KIRŞEHİR'in Kaman İlçesi'nde, 60 yaşındaki belediye fotoğrafçısı Seyfi Yayla bir devekuşunun saldırısı sonucu hastanelik oldu. Kaman Belediyesi'nin fotoğraf işlerini de yürüten Rekor Fotoğraf Südütyosu'nun sahibi Yayla, belediyenin tanıtım afişlerinde kullanılmak üzere, Çağırkan Beldesi'ndeki Hacı Gedikaslan'a ait Sembol Devekuşu Çiftliği'ne gitti. 170 devekuşunun bulunduğu tel örgü içinde fotoğraf çekmeye başlayan Yayla, hiç unmadığı anda bir devekuşunun saldırısına uğradı. Çiftlikte 4'er eşe sahip erkek devekuşlarından biri, Yayla'ya saldırdı. Yayla, devekuşunun ayak darbesiyle kendisini yerde buldu. Ağır yaralanan ve kaburga kemikleri kırılan Seyfi Yayla, Kaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Seyfi Yayla'da iç kanama görülmesi üzerine, dalağı alındı. Evli ve 3 çocuk babası Yayla'nın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Veterinerler, erkek devekuşunun eşlerini kıskandığını ve koruma güdüsüyle saldırdığını söylediler. Çiftlikteki erkek devekuşlarının ortalama ağırlığı 160 kilogramı buluyor. Sinirlendiklerinde 2 ton etkili darbe vurabiliyorlar.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle