Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: PKK'lılar ambulans şoförümüzü şehit etti

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: PKKlılar ambulans şoförümüzü şehit etti

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki terör saldırısında bölgeye sevk edilen ambulansa uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu şoför şehit oldu, iki sağlık personeli kaçırıldı. Acı haberi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu verdi. Konuşması sürerken Bakan Müezzinoğlu'na bir bilgi notu geldi. Notu okuyan Müezzinoğlu, "Maalesef ambulans şoförümüzü şehit etmişler. Allah kahretsin bunları' dedi.

Haberin Devamı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerine düzenlenen ve 2 askerin şehit olduğu, 8 asker ile bir geçici köy korucusunun da yaralandığı saldırıda, yaralıların hastaneye ulaştırılması için bölgeye sevk edilen ambulansa teröristlerce uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulduğu öğrenildi. Saldırıda şoför şehit olurken, ambulanstaki iki sağlık görevlisi ise teröristlerce kaçırıldı. Olayın ardından güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

ACI HABERİ SAĞLIK BAKANI VERDİ

Seçim bölgesi Bursa’daki incelemelerini sürdüren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Merinos Atatürk Kongre ve Kültürk Merkezi’nde partisince düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. İçişleri eski Bakanı Efkan Ala’nın da hazır bulunduğu bayramlaşma töreninde konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada yaralıları almaya giden bir ambulansın, PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldığını söyledi.

Öte yandan, başka bir bayramlaşma töreninde konuşan Bakan Müezzinoğlu, ambulanstaki diğer iki görevlinin de kaçarak kurtulduğunu söyledi.

"BAYRAMIMIZI ZEHİR ETTİLER"

Müezzinoğlu, "Terör bize bayramımızı zehir etti. Bu gün de yine sabah 2 tane şehit, 11 tane yaralımızın haberini aldık. İnsanlık dışı tuzak kuran bu terör örgütü ne yazık ki yaralı kurtarmaya çalışan 112 ekiplerini kaçırdı. Ekiplerimizden haber alamıyoruz. Bunların bir dava ile insanlık ile alakası yok. Bunların tek dertleri dış dünyada bu ülkenin birlik ve beraberlik içerisinde rahatsız olmaya maşalık yapmaya niyeti var. Bu maşaların bu tuzaklarını bozacak ve bu yanlışlarını onlara ağır ödetecek bir millet var" diye konuştu.

Haberin Devamı"AMBULANS ŞOFÖRÜMÜZÜ ŞEHİT ETMİŞLER"

Müezzinoğlu konuşmasını sürdürürken danışmanlarından biri önüne bilgi notu koydu. Bunu okuyan Müezzinoğlu, "Maalesef ambulans şoförümüzü şehit etmişler. Allah bunları kahretsin. Bu millet size bu bedeli ödetecek" dedi.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU: AMBULANSTAKİ İKİ GÖREVLİ KAÇARAK KURTULDU

Haberin Devamı

Bağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde çıkan çatışmada yaralananları almaya giderken terör örgütü PKK’lılar tarafından şehit edilen ambulans şoförünün Beytüşşebap doğumlu Şeyhmus Dursun olduğu açıkladı. Bakan Müezzinoğlu, ambulanstaki diğer iki görevlinin de kaçarak kurtulduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’da, Küçük Sanayi Sitesi’ndeki Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (BESOB) bayramlaşma töreninin ardından Yeşil Mahallesi’ndeki Bursa İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (BİHMED) bayramlaşma törenine katıldı. Şırnak Beytüşşebap’ta ambulans şoförü Şeyhmus Dursun’ın şehit olduğu olayla ilgili bilgi veren Bakan Müezzinoğlu, "Şoförümüz şehit edildi. Ambulanstaki diğer iki sağlık görevlimiz ambulanstan kaçmayı, uzaklaşmayı başarmışlar. Şuanda nerede olduklarını bilmiyoruz. Ümit ediyoruz ki sağ salim kendilerine ulaşacağız. Kaçan sağlık görevlilerimizin kimlik bilgileri henüz belli değil" dedi.

Haberin Devamı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mimar Sinan Mahallesi’ndeki bir kafede Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTD) Bursa Şubesi’nin bayramlaşma törenine katıldı.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: PKKlılar ambulans şoförümüzü şehit etti