GeriGündem Sabiha Gökçen’de ABD incelemesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sabiha Gökçen’de ABD incelemesi

Abone Olgoogle-news

ABD'nin olası Irak operasyonunda kullanmak istediği Türkiye'deki üs ve limanları inceleyen ABD'lilerden 14 kişilik bir askeri heyet, dün İstanbul Kurtköy'deki Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı'nda inceleme yaptı.

Havaalanına C-130 tipi askeri uçakla gelen heyet, teknik gruplara ayrılarak, başta akaryakıt dolum tesisleri, yer hizmetleri, uçak bakım ünitesi ve kargo olmak üzere diğer bölümlerle ilgili bilgiler aldı.

ABD uzman heyeti, Mardin Havaalanı'ndan sonra, Mersin Limanı'nın yanısıra Silifke İlçesi'ndeki limanları da incelemeye aldı. Heyet, dün Silifke'nin Taşucu Beldesi Boğsak mevkiindeki yapımı 2.5 yıl süren ve geçen kasım ayında tamamlanan NATO Limanı'nda incelemelerde bulundu.

Hem iş hem gezi

Taşucu'nda incelemeden sonra 1471'de yaptırılan Liman Kalesi'ne çıkan ABD’liler, Akdeniz'in muhteşem manzarasını seyretti. Kaleden NATO Limanı'nın fotoğrafını çeken, kamerayla görüntü alan heyet üyeleri kendilerine ikram edilen çayları da içti. Gazetecilerin, ilk kez heyet üyelerine 30 metreye kadar yaklaşmasına izin verildi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle