GeriGündem Rüzgar gibi geçtiler...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rüzgar gibi geçtiler...

Rüzgar gibi geçtiler...
refid:11715888 ilişkili resim dosyası

Mardan Palace Oteli'nin açılışı için Türkiye'ye gelen ve aralarında Paris Hilton, Sharon Stone, Richard Gere, Mariah Carey ve Tom Jones gibi isimlerin bulunduğu ünlüler dönüş hazırlıklarına başladı.

Ünlüler geri dönüyor / Foto-Galeri

AZERİ asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından Antalya'nın Kundu bölgesinde 1.4 milyar dolar harcamayla yaptırılan ve 3.5 yılda tamamlanan, Türkçe ‘Akrep’ anlamına gelen Mardan Palace Oteli, dünya yıldızlarının konserleriyle açıldı. Sharon Stone ve Seal'in sunuculuğunu üstlendiği gecede 600 davetli, yaklaşık 3 saat boyunca görkemli şovlara tanıklıklık etti. Sadece havai fişek, lazer şovlarına 2 milyon dolar harcanan açılış gecesinde Mariah Carey, Tom Jones, Seal ve İbrahim Tatlıses sahne aldı. Otelin açılış gecesi faturasının 25 milyon dolar ile 40 milyon dolar arasında olduğu söylentilerini otel yönetimi doğrulamadı ve açıklama yapmadı. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev son anda açılışa katılmaktan vazgeçerken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu davetliler arasındaydı. Geceyi Rus ve İngiliz medyasından 151 gazeteci izledi, Türk medyasından ise sadece özel davetliler yer aldı.

 MUHTEŞEM AÇILIŞTAN KARELER -Foto-galeri

MARIAH ANTALYA'DA ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI - Foto-galeri 

RICHARD GERE EŞİYLE BİRLİKTE GELDİ - Foto-galeri

SHARON STONE ANTALYA'DA-Foto-galeri

TOM JONES ANTALYA'DA- Foto-galeri

MONICA BELLUCCİ'YE ÖZEL KORUMA- Foto-galeri

Avrupa'nın en lüks ve maliyeti en yüksek otelleri arasında yeralan Antalya'nın Kundu Bölgesi'ndeki ‘Mardan Palace Oteli’, Oscar törenlerini aratmayan bir gece ile kapılarını açtı. İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'nı andıran mimarisi ile 180 bin metrekare alana inşa edilen ve 1.4 milyar dolara malolan otelin açılışına katılan dünya yıldızları, otel için, ‘Muhteşem’ ifadesini kullandı.

KIRMIZI HALI, OSCAR TÖRENLERİNİ ARATMADI

Davetliler Oscar törenlerinde olduğu gibi, VIP araçlarla geldikleri otele, önlerine serili kırmızı halıdan yürüyerek girdi. Törene ilk gelen sanatçı Tom Jones oldu. Geceye pembe renkli elbisesiyle katılan Paris Hilton, kırmızı halıda foto muhabirlerine dönerek bol bol poz verdi. Daha önce Türkiye'ye geldiğini ve keyif aldığını söyleyen Paris Hilton, “Bu geceye bir Türk modacısının hazırladığı elbiseyle katılıyorum” dedi.

Amerikalı ünlü aktör Richard Gere de eşi Carey Lowell ile el ele geldi. Gere, “Fırsatım olduğu zaman tekrar geleceğim. Oğlumla tekrar Türkiye'ye geleceğim ve gezeceğim. Görülecek çok yerler olduğuna inanıyorum. Türkiye çok mistik bir ülke” diye konuştu.

Şarkıcı Seal, sempatik tavırlarıyla ilgi çekti. Habercilerin sorularını tek tek yanıtlayan İngiliz şarkıcı, eşinin Almanya'daki defilesi nedeniyle gelemediğini söyledi. “Ben ilk defa Türkiye'ye geldim” diyen siyahi şarkıcı, “Emre diye Türk bir arkadaşım var. Onun anlatımıyla hep sıcak insanlar ile karşılaşacağımı bekledim. Öyle de oldu burada insanlar çok sıcak” dedi.

İtalyan yıldız Monica Belluci hızlı adımlarla kırmızı halıdan geçti. Daha sonra Hollywood yıldızı Sharon Stone, ayaklarına kadar uzanan siyah abiyesiyle göz kamaştırdı. Amerikalı yıldız, “İlk kez geldim. İnanılmaz bir ülke. Hayatımda görmem gereken yerlerden birisi olduğunu sanıyorum. Keşke birkaç gün daha kalabilseydim. Türkiye'yi gezmek istiyorum” diyerek poz verdi.

Otelin sahibi Telman İsmailov'un oğulları Sarkhan İsmailov yalnız katılırken, Alekber İsmailov ise eşi Fira ve oğlu Telman İsmailov ile birlikte geldi. Kırmızı halıdan geçen son ünlü ise Amerikalı şarkıcı Mariah Carey oldu. Seksi şarkıcı, derin göğüs dekolteli kıyafetiyle dikkat çekti.

LAZER VE HAVAİ FİŞEĞE 2 MİLYON DOLAR

Daha önceden geceye katılacağı açıklanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açılış töreninde yer almadı. Antalya'daki Rixos Premium Oteli'nde tatil yapan ve açılışa katılacağı bilinen Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev de açılışa gelmedi. Gecenin ev sahipliğini AST 1989 Group Başkanı Telman İsmailov yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ile Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'in katıldığı gecede protokol ve sanatçılar, kırmızı kurdeleyi birlikte kesti.

Sunuculuğunu ‘Temel İçgüdü’ filmiyle ünlenen Hollywood yıldızı Sharon Stone ile İngiliz soul şarkıcısı Seal'in yaptığı geceye 600 özel davetli katıldı. Dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Mariah Carey, ‘Sex Bomb’ gibi yıllardır hafızalardan silinmeyen şarkıların sahibi ABD’li şarkıcı ve besteci Tom Jones, Seal ve İbrahim Tatlıses, şarkılarıyla özel konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.

Rus işadamı Telman İsmailov'un açılış gecesi için 25 milyon dolar ile 40 milyon dolar arasında para harcadığı konuşulurken, otel yönetimi bu yorumları doğrulamadı. 7 farklı yükseklikten havuza dökülen şelale, lazer ve havai fişek gösterileri için 2 milyon dolar ödendiği öğrenildi. Mardan Palace’daki geceyi Rus ve İngiliz medyasından 151 gazeteci ile otel yönetiminin özel davetlisi çok az sayıda Türk gazeteci izledi.

ÜNLÜLER DÖNMEYE BAŞLADI

Mardan Palace Oteli'nin açılışına katılan Paris Hilton, Mariah Carey, Richard Gere ve Monica Belluci, bu sabah saatlerinde Antalya'dan ayrıldı. Antalya Havalimanı CIP kapısına ilk gelen Paris Hilton oldu. Siyah tayt ve bady giydiği gözlenen Hilton'un siyah beresi ve beyaz çantası dikkat çekti. Makyajsız olduğu gözlenen Hilton, objektiflere bakmamak için büyük çaba harcadı. Hilton'un ardından CIP kapısına gelen ünlü şarkıcı Mariah Carey ise çıkış işlemleri yapılıncaya kadar aracında bekledi. İki zenci korumasının eşlik ettiği Carey'i hayranları da yalnız bırakmadı. Arabadan ineceği sırada siyah şemsiye isteyen Carey, güneşten korundu. Şemsiyesini kendisi taşıyan seksi şarkıcı, hayranlarına el sallayarak veda etti.

MARİAH CAREY'E ORDULU HAYRAN

Turuncu elbise giyen Carey, kendisine ‘I Love You Mariah’ diye seslenen üniversite öğrencisi Çağrı Kiltan'a ‘Thank You’ diyerek seslendi. Ordu'da üniversite okuduğunu ve sadece Mariah Carey'i görüp albümlerini imzalatmak için Antalya'ya geldiğini söyleyen Kiltan, gözyaşlarını da tutamadı. Carey'in ardından ülkelerine dönmek için CIP kapısına gelen Richard Gere ve Monica Belluci, hızlı adımlarla salona girerek gözden kayboldu. Sharon Stone, Seal ve Tom Jones'un da bugün ülkelerine dönmesi bekleniyor.

 

False