GeriGündem Rumlar otomatik oy yağdırıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rumlar otomatik oy yağdırıyor

Amerikan Time Dergisi'nin yüzyılın 100 önemli şahsiyetini belirlemek üzere başlattığı kampanyada Atatürk'e karşı harekete geçen Yunanlı ve Rumlar İngiltere eski Başbakanı Winston Churchill'e oy yağdırmaya devam ediyor. Devlet adamları kategorisinde uzun süre birinciliği koruduktan sonra Yunanlıların devreye girmesiyle ikinci sıraya düşen Atatürk'le, Churchill arasındaki fark giderek büyüyor. Time'ın anketinde dün görünen rakamlara göre Churchill 286 bin 792 oyla birinci sırada, Mustafa Kemal Atatürk ise 238 bin 355'le ikinci durumda. Sadece Atatürk adına verilen oylar ise 24 bin 825'e ulaştı. Önceki günkü (2 Ekim) listede ise Churchill'in oyları 222 bin 810, M. K. Atatürk'ün oyları da 218 bin 826 düzeyindeydi. Bu rakamlara göre Churchill'e bir gün içinde 48 bin 437 oy birden verildiği anlaşılıyor. Kahramanlar kategorisinde de Atatürk'ü aşağı indirmek için Güney Afrika Devlet Başkanı Nelson Mandela'yı destekleyen Yunanlı ve Rumlar, bu alanda da Güney Afrika liderine fark attırmaya başladılar. Dünkü listeye göre Mandela 117 bin 728 oyla birinci, Atatürk ise 87 bin 655 oyla ikinci sırada. Yunanlı ve Güney Kıbrıslı Rumlar, Atatürk'ün rakibi olan isimlere oy verirken, bir bilgisayar programıyla otomatik oy kullanıyorlar. Bu program sayesinde Atatürk'ün rakibi olan isimlerin oyları bir gün içinde fırlıyor.

TIME'IN YENİ FAKS NUMARASI

Mustafa Kemal Atatürk'e oy veren vatandaşlarımız Time'a faksla ulaşmak istedikleri takdirde New York'taki şu numarayı çevirecekler:

001 212 522 03 23

Time'ın posta adresi: Time 100, Room 25-48, Time-Life Building, Rockefeller Center, New York, N.Y.10020 ABD

Time'ın elektronik posta adresi: Time100atime.com

Ulukışla'da Ata'ya

oy kampanyası

Niğde'nin Ulukışla İlçesi'nde, ‘‘Atamızı Birinci Sıraya Taşıyalım’’ kampanyası başlatıldı. Time Dergisi'nin düzenlediği ‘‘20'nci Yüzyıla Damgasını Vuran 100 kişi’’ anketinde, Yunan, Rum ve Ermenilerin, İngiliz devlet adamı Churchill'e verdikleri oylarla Atatürk'ün ikinci sıraya düşmesi, Ulukışlalılar'ı harekete geçirdi. Başta Ulukışla Belediyesi olmak üzere, ilçedeki tüm kamu kuruluşları, okullar, demokratik kitle kuruluşları ve meslek odaları ortak bir karar alarak, 6 Ekim'de, ‘‘Atatürk'ü Birinci Sıraya Taşıyalım' kampanyası başlatılmasına karar verdi. Belediye Başkanı Hüseyin Saçan, ‘‘Atatürk başarılarıyla, kişiliğiyle, devrimleriyle Türk milleti dışında diğer mazlum milletlere de örnek olmuş, çağa damgasını vurmuştur. Yunanlılar ve Ermeniler Churchill'i destekleyeceklerine, varsa, kendi milletlerinden çağa damgasını vurmuş birisini çıkarsınlar’’ dedi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False