GeriGündem RTÜK’ten klibe eşcinsel ceza
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

RTÜK’ten klibe eşcinsel ceza

RTÜK’ten klibe eşcinsel ceza
refid:27962434 ilişkili resim dosyası

RTÜK iki kadının öpüştüğü klipte ‘eşcinsellik’, başka bir klipte de ‘şehvetli okşama’ var diyerek yayınlayan kanallara ceza kesti.

RADYO Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ‘One More’ isimli şarkıya çekilen klipte yer alan iki kadının öpüşmesi nedeniyle Genç TV’ye 12 bin 353 TL, ‘Dont Stop The Party Ft’ isimli şarkının klibinde ‘şehvetli okşama’ olduğu gerekçesiyle de Power TV’ye uyarı cezası verdi. Uzman raporlarında, “Eşcinsellik tedavi edilebilir” açıklamasıyla tepki çeken Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Cem Keçe’den alıntı yapıldı.

BEDENİ ŞEHVETLİ BİÇİMDE OKŞANDI

PITBULL’un ‘Dont Stop The Party Ft’ klibi: “Pornografiye varan davranışların ve mimiklerin yoğun bir biçimde kullanıldığı görülmüştür. Kadın figürünün yarı çıplak olarak sunulan beden bölgelerinin yine şehvetli biçimde okşandığı görülmüştür.”

‘EŞCİNSELLİK EBEVEYN HATASI’

ELLIPHANT’ın ‘One More’ klibi: “İki kadının öpüşme görüntülerine yer veriliyor. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Cem Keçe, ‘eşcinsellik olgusunun doğumsal olmadığı ve insanın doğasına aykırı, çoğu zaman ebeveyn hatası nedeniyle oluşan bir durum olduğu’ şeklindeki ifadesinden hareketle, bireylerin model alma yöntemiyle eşcinselliği televizyon aracılığıyla merak etmeleri söz konusudur.”

False