GeriGündem Ringde yuhalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ringde yuhalandı

Ringde yuhalandı
refid:19292588 ilişkili resim dosyası

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, başkent Moskova'da dün gece yapılan Karma Savaş Sanatları dövüşü finalinde çıktığı ringde salondakiler tarafından ıslıkla protesto edilip yuhalandı.

Geçtiğimiz günlerde eski buz hokeyi yıldızlarıyla Moskova'da antrenman maçı yapan Rusya Başbakanı Putin bu kez de ringde boy gösterdi.

İmparator lakaplı Rus Feodor Emelyanenko ile Amerikalı dövüşçü Jeff Monson'un oynadığı final karşılaşmasını Emelyanenko'nun kazanması üzerine dövüşçüleri tebrik etmek için ringe çıkan Putin'e yönelik protesto sesleri, etkinliği canlı yayımlayan Rus televizyonlarından da çok net bir şekilde duyulurken, Putin ıslıklamalara rağmen teşekkür konuşmasını kesmeden yaptı.

PUTİN HOKEY OYNADI, RİNGE ÇIKTI / FOTO GALERİ

Rusya Profesyonel Boks Federasyonu Sözcüsü Andrey Bazdrev Radoyo, Eko Moskova'ya yaptığı açıklamada, 22 bin taraftarın bulunduğu Moskova'daki Olimpiyat Stadyumu'ndaki beklenmedik protesto karşısında Putin'in şaşırdığını, ancak kısa sürede soğukkanlı haline geri döndüğünü söyledi.

Putin, dün akşam protestolara karşın yaptığı kısa konuşmada, hayranı olduğu Emelyanenko'yu Orta Çağ savaşçıları için kullanılan "Gerçek bir Rus bogatürü (cesur şövalye)" ifadesiyle tanımladı.

"BİR DÖNEMİN SONU"

Gelecek yıl yapılacak devlet başkanlığı seçimiyle Kremlin'e geri dönmeye hazırlanan Putin ile ilgili protesto görüntüleri anında internette yayılırken, Rusya'nın en fazla tanınan internet bloguna sahip Aleksiy Navalni protestoyu, "Bir dönemin sonu" başlığıyla duyurdu.

Halk arasındaki popülaritesi son derece yüksek olan Putin'in özellikle son aylarda ciddi bir destek kaybına uğradığı ortaya çıkmıştı. Ülkenin saygın araştırma merkezlerinden Levada tarafından geçen ekim ayında yapılan araştırma Putin'in bir yıl önce yüzde 77 olan popülaritesinin yüzde 61'e kadar gerilediğini göstermişti.

Rus Moskovsky Komsomolets gazetesi, internet sitesinde Putin'in konuşması boyunca sürekli ıslıklandığını belirtirken, "Newsru.com" adlı internet haber portalı bazı televizyonların konuyla ilgili haberinde protesto seslerinin temizlenerek verildiğini duyurdu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False