GeriGündem Rektör, bildiride imzası bulunan profesörün istifasını istedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  47
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rektör, bildiride imzası bulunan profesörün istifasını istedi

Rektör, bildiride imzası bulunan profesörün istifasını istedi
Abone Olgoogle-news

ABDULLAH Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörlüğü, ’Barış için Akademisyenler İnisiyatifi’ bildirisinde imzası bulunan Prof. Dr. Bülent Tanju’nun istifasını istedi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Bülent Tanju’nun 2 ay önce geçici görevle AGÜ’ye geldiği, kadro işlemlerinin ise 3 gün önce tamamlandığı öğrenildi.

Rektörlükten yapılan açıklamada, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi tarafından yayınlanan bildiride imzası bulunan Prof. Dr. Bülent Tanju’nun istifası istenmiştir. Ayrıca Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilecek talimatlar doğrultusunda, hakkında işlem yapılacaktır” denildi.

 AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, terör konusunda son derece duyarlı olduklarını da sözlerine ekledi.

Rektör, bildiride imzası bulunan profesörün istifasını istedi

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığının, "Barış İçin Akademisyenler Oluşumu"nda imzası bulunan Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Bülent Tanju hakkında resen soruşturma başlattığı bildirildi.

Başsavcılığın, Türk Ceza Kanunu'nun 216. maddesindeki "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" ile 301. maddesindeki "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve devletin kurum ve organlarını alenen aşağılama" suçlamalarıyla Tanju hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle