GeriGündem Rehinci koca katliamı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rehinci koca katliamı

Rehinci koca katliamı
refid:23775639 ilişkili resim dosyası

İki buçuk yıl önce eşini ve çocuklarını rehin alıp evini yakarak haberlere konu olan Yakup Yılmaz dün mahalleyi kana buladı. Şizofreni tedavisi gören Yılmaz, önce eşinin birlikte olduğundan şüphelendiği Çetin Altun’u otomobilinde vurdu. Ardından eve girerek eşi Songül Yılmaz’ı öldürdü.

ADANA’da iddiaya göre, şizofreni hastalığı nedeniyle Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören Yakup Yılmaz (39), eşine, anne ve babasına şiddet uygulamaya başladı. Eşinin şikâyetçi olması üzerine mahkeme Yılmaz’a evden uzaklaştırma cezası verdi. Yılmaz, eşinin aynı mahallede oturan 2 çocuk babası Çetin Altun (36) ile ilişki yaşadığını düşünen Yılmaz, dün saat 07.30’da mahalleye geldi. Sokağın girişinde beklemeye başlayan Yılmaz, mahalle bakkalı olan komşu kadın ile selamlaştıktan sonra, “Abla evden uzaklaştırmam var ya, çocukları özledim de onları göreceğim. Biraz durayım gelirler nasıl olsa” dedi. Bir süre bekleyen Yılmaz, aynı sokakta oturan Çetin Altun’un otomobile bindiğini görünce harekete geçti. Yılmaz’ı görünce paniğe kapılan Altun, otomobiliyle geri geri kaçmak istedi. Ancak, otomobilin direksiyon hâkimiyetini kaybeden Çetin Altun, sokağın çıkışında evin duvarına çarpıp durdu. Yılmaz, kaza yapan otomobilden inmeye çalışan Çetin Altun’u tabancayla boynundan vurdu. Yakup Yılmaz, Çetin Altun’u vurduktan sonra 30 metre ilerideki evine koştu.

KOŞARAK KARISINI VURDU

Kapıyı tekmeleyerek içeri giren Yılmaz, kaçmak isteyen eşi Songül Yılmaz’ın (27) başına tek el ateş ederek vurdu. Yakup Yılmaz, evdeki çocuklarını da üst katta oturan annesine teslim ettikten sonra olay yerinden kaçtı. Çetin Altun hastaneye kaldırılırken, Songül Yılmaz kurtarılamadı.

Evi yakmıştı

DEMİR doğrama atölyesi çalıştırırken geçirdiği rahatsızlık sonucu çalışamaz hale gelen Yakup Yılmaz, 9 Mart 2011’de borcu yüzünden evinin elektriği kesilince anne ve babasını oturdukları evden atıp, eşi ile çocukları rehin almıştı. Evini yakan Yılmaz, valilik binası önünde üzerine benzin dökerek kendini yakmaya çalışmıştı. Polisler tarafından etkisiz hale getirilen Yakup Yılmaz’a Adana’ya ziyarette bulunan eski İçişleri Bakanı Osman Güneş’in talimatıyla maddi yardım yapılmıştı.

3 güzel çocuğu için katlandı

Songül Yılmaz’ın eşinin akrabaları ile aynı evde oturduğunu, Yakup Yılmaz’ın da şizofreni hastası olduğunu söyleyen komşuları, “Songül’ün birbirinden güzel 3 çocuğu vardı. Çocuklar için o hasta adama tahammül ediyordu. Evlere temizliğe gider, sürekli çalışırdı” diye konuştu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False