GeriGündem Ramazan ayı ne zaman hangi gün sona erecek? İşte Ramazan ayının bitiş tarihi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ramazan ayı ne zaman hangi gün sona erecek? İşte Ramazan ayının bitiş tarihi

Ramazan ayı ne zaman hangi gün sona erecek? İşte Ramazan ayının bitiş tarihi
Abone Olgoogle-news

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ı idrak eden milyonlarca Müslüman, Ramazan'ın ne zaman biteceğini ve Ramazan'ın son gününün ne zaman olduğunu araştırmaya başladı. 15 Mayıs akşamı kılınan ilk teravih namazı ile başlayan bu mübarek ayın son gününün hangi tarihe denk geleceği merak konusu oldu. Peki, Ramazan ne zaman bitiyor? Ramazan'ın son günü ne zaman?

Tüm yıl boyunca hasretle beklenen Ramazan ayı, milyonlarca vatandaş tarafından oruç ve çeşitli ibadetlerle geçirilmeye devam ediyor. Ramazan ayının büyük bir kısmını geride bırakan vatandaşlar, bu mübarek ayın ne zaman biteceğine dair bilgi edinmek istiyor. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıklamasına göre Ramazan'ın biteceği tarih...

RAMAZAN NE ZAMAN BİTİYOR?

Ramazan ne zaman bitecek? sorusu vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konularda biri oldu. Ramazan ayının bir bölümünün bittiği bu günlerde Ramazan'ın son gününün ne zamana denk geldiğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, aramalarını hızlandırdı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın her yıl yayınladığı dini günler takvimine göre Ramazan ayı bu yıl, 14 Haziran'da perşembe günü tutulacak oruçla son bulacak. Yani vatandaşlar 13 Haziran'ı 14 Haziran'a bağlayan gece son kez sahur yapacak ve 14 Haziran'da akşam ezanının okunması ile birlikte bu yıl son kez iftar açacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle