GeriGündem Ramazan ne zaman başlıyor? Orucun ilk günü ne zaman?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ramazan ne zaman başlıyor? Orucun ilk günü ne zaman?

Ramazan ne zaman başlıyor? Orucun ilk günü ne zaman?

'Ramazan'ın ilk günü ne zaman?' sorusu oruç ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ülkemizde milyonlarca Müslüman'ın ibadetlerini edip dini vazifelerini gerçekleştirecekleri bu ayda, oruçlar tutulacak ibadetler yerine getirilecek. Peki, 2020 Ramazan ayı ne zaman başlıyor? Orucun ilk günü ne zaman?

2020 Ramazan ayının ne zaman başlayacağı tüm İslam alemi tarafından en çok sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini koruyor. Ramazan ayını bekleyen binlerce vatandaş, ilk orucun hangi gün tutulacağını araştırıyorlar. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verileri ışığında 2020 Ramazan ayı hakkında ayrıntılar...

Ramazan ayı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı takvime göre; 2020 yılında 24 Nisan'da başlayacak ve 23 Mayıs'da son bulacak. 24 Mayıs'ta ise ramazan bayramının birinci günü idrak edilecek.

Ramazan ayı içinde olan ve 'Bin Aydan Daha Hayırlı' olarak ifade edilen Kadir Gecesi ise 19 Mayıs 2020'de idrak edilecek.

ÜÇ AYLAR O TARİHTE İDRAK EDİLMEYE BAŞLANACAK

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi'ni de içinde barındıran üç aylar 2020 yılında 25 Şubat'ta başlayacak. Bu tarih itibariyle recep ayı idrak edilecek. Bu ay içindeki Regaip Kandili'nin tarihi de 27 Şubat olacak.

21 Mart'ta ise Miraç Kandili Müslümanlar tarafından dualar ve ibadetlerlerle idrak edilecek.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False