Ramazan Bayramı 2020 hangi gün başlayacak? Ramazan Bayramı ne zaman başlar?

Ramazan Bayramı 2020 hangi gün başlayacak Ramazan Bayramı ne zaman başlar

Ramazan Bayramı ne zaman başlar? sorusu araştırılıyor. Ramazan Bayramı hangi gün başlayacak? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre dini gün ve aylar idrak ediliyor. Recep ve şaban aylarının ardından mübarek ramazan ayı 2020 yılında 24 Nisan’da başladı. Nisan ve mayıs aylarında idrak edilecek olan Ramazan ayının ardından bayram başlayacak ve üç gün boyunca devam edecek.

Haberin Devamı

Ramazan ayı devam ederken, Ramazan Bayramı ne zaman? sorusu, gündeme gelmeye başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre on bir ayın sultanı Ramazan'ın bitip bayramın başlayacağı tarih bilgisi yer alıyor. Ramazan Bayramı birinci ikinci üçüncü günleri ve arefe günleri 2020 Ramazan Bayramı takviminde paylaşıldı. Peki, Ramazan Bayramı 2020 ne zaman başlar? Ramazan Bayramı başlangıç tarihi hangi gün? İşte, Ramazan Bayramı tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılar.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2020 yılında Ramazan Bayramı arefe günü 23 Mayıs olacak. Bayramın birinci günü bu yıl 24 Mayıs tarihine denk geliyor.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Bu yıl bayramın denk geldiği tarihler şu şekilde:

Ramazan Bayramı 2020 hangi gün başlayacak Ramazan Bayramı ne zaman başlar

Haberin Devamı

Ramazan Bayramı’nın birinci günü: 24 Mayıs Pazar

Ramazan Bayramı’nın ikinci günü: 25 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü: 26 Mayıs Salı