GeriGündem Rahmetliye de trafik cezası yazmışlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rahmetliye de trafik cezası yazmışlar

Konya’da adına trafik cezası kesilen Mehmet Topçuoğlu’nun makbuzda yazılı tarihten bir yıl önce vefat ettiği ortaya çıktı. Topçuoğlu’nun Konya’ya hiç gitmediğini ve hiç Fiat marka otomobili olmadığını belirten yakınları ceza makbuzu karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

İSTANBUL’da müteahhitlik yapan Mehmet Topçuoğlu, 24 Ocak 2004 tarihinde vefat etti. 61 yaşında ölen Topçuoğlu’nun Beylerbeyi’ndeki evine geçtiğimiz günlerde Konya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden trafik ceza tutanağı tebligatı geldi. Tebliğ edilen ceza tutanağına göre Topçuoğlu, 16 Ocak 2005 günü saat 16.00’da 1993 model Fiat marka otomobilini Konya İnceminare Sokak’ta yasak yere park etmişti. Fahri trafik müfettişinin yazdığı cezada, otomobilin plakası belirtilmemiş, ancak ruhsattan alındığı sanılan bilgilerle Topçuoğlu’nun baba adı, doğum yeri ve tarihiyle ev adresi kaydedilmişti. Tutanakta, işlediği trafik suçu sebebiyle 1 yıl önce ölen Mehmet Topçuoğlu’nun, 5 puan ve 45.80 YTL cezaya çarptırıldığı belirtiliyor.

Tebligatı alan Topçuoğlu’nun yeğeni Aytaç Çavlı, tebligatı ilk gördüklerinde dayısı hayattayken suç işlediğini sandıklarını belirtip şunları söyledi:

‘Cezanın Konya’da yazıldığını gördük. Oraya gitmediğini biliyorduk. Sonra tarihe bakınca öldükten bir yıl sonra ceza yediğini fark ettik. Rahmetli gittiyse gençliğinde Konya’ya gitmiştir. Ben küçüklüğümden bu yana hiç gittiğini bilmiyorum. Ayrıca dayımın hiç 93 model Fiat marka otomobili de olmadı.’
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle