GeriGündem Poyrazköy'de tahliye
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Poyrazköy'de tahliye

Poyrazköy'de tahliye
refid:18969297 ilişkili resim dosyası

Poyrazköy davasının tutuklu sanığı emekli astsubay Ergin Geldikaya tahliye edildi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Balyoz davasının tutuklu sanığı Güney Deniz Saha Komutanı Yardımcısı Tuğamiral Fatih Ilgar savunma yaptı. Ilgar, “Kafes eylem planındaki el yazısının Ahmet Feyyaz Öğütçü’ye ait olmadığı bizzat polis tarafından kanıtlanmıştır. Ancak bu rapor iddianamenin kabulünden bir gün sonra ortaya çıkmış ve oda ek delil klasörlerinde yer almamıştır. Biz bu raporu tesadüf eseri Balyoz davasının dosyasında bulduk. Böyle bir şey olabilir mi? Sırf bu rapor gelmedi diye insanlar tutuklandı" dedi.

AMİRAL ILGAR: “PEYGAMBER OCAĞI SUÇ MAKİNESİNE DÖNÜŞTÜ"

Dijital verilerde isimlerinin yazılı olduğu için tutuklu bulunduklarını söyleyen Ilgar, “ Mahkeme mahkeme dolaşıyoruz. Yarında Balyoz’dayız. Adaletsiz karar bir kere verildi mi hukuk komaya girer. Komaya giren hukuk zaten öldürülmüş oluyor. Mağduriyetimiz her geçen gün artıyor. Adaletten başka sığınacak yerimiz yok. Peygamber ocağımız suç makinesine dönüştürüldü. Bu iftiralara artık son verilsin" dedi

SANIK BEKTAŞ: "SAVCIM DELİLİ OLMAYAN DAVAYA HOŞ GELDİNİZ"

Emekli Binbaşı Levent Bektaş yaptığı savunmasında mahkemeye yeni atanan duruşma savcısı Mehmet Ali Uysal’a yönelik “Cumhuriyet Savcımıza hayırlı olsun diyorum. Delili olmayan davaya hoş geldiniz. Hiç zorlanmayacaksınız, çünkü dosyada delil yok." dedi.

SANIK GELDİKAYA SALONU KAHKALARA BOĞDU

Tutuklu sanık Ergin Geldikaya, 6 yıl önce ölmüş kardeşinin telefon mesajlarının delil olarak iddianamede yer almasını eleştirerek, “Bunlar ihmal değildir. Suç teşkil etmektedir. Aileme ait bu telefon görüşmelerinin dosyadan çıkarılmasını talep ediyorum" dedi .

“BENDEN EŞŞEK OLMADIĞIMI İSPATLAMAMI İSTİYORSUNUZ"

Savunmaları duruşma salonunda kahkahalara neden olan Geldikaya, “Ben size insanım diyorum. Siz benden eşek olmadığımı ispatlamamı bekliyorsunuz. Ergenekon’un bir numarasını açıklıyorum. Bir numara Börteçine adlı kurttur. Ergenekon’un bir numarası Ergenekon adlı partiyi kuranlardan silindir makinisti Arif Hikmet Adsız’dır. Bu dava hukuki değil, siyasidir. Bu adliyede AK Parti ve Fetullah Gülenci’lerin savcılar ve yargıçlar üzerinde baskısı vardır.

"TAHLİYE İSTEMİYORUM, KİMSENİN TAYİNİ ÇIKMASIN"

"Tahliye talep etmeyi zuladdediyorum. Tahliye istemiyorum. Tahliye nedeniyle kimsenin tayini çıkmasın. Ben yatarım aman size bir şey olmasın." dedi.

GELDİKAYA TAHLİYE EDİLDİ

Görüşü sorulan duruşma savcısı Mehmet Ali Uysal, Ergin Geldikaya’nın adli kontrol uygulanarak tahliye edilmesini istedi. Ayrıca Ergin Geldikaya’nın savunmasını Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilerek incelenmesini istedi.

Poyrazköy davasının tutuklu sanığı emekli astsubay Ergin Geldikaya tahliye edildi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False