GeriGündem Polis, Ayşe'nin peşinde!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  36
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polis, Ayşe'nin peşinde!

Ankara'daki hain saldırının ardından yarı baygın halde hastaneye getirilen ve ardından kayıplara karışan "Ayşe"nin peşine düştü.

Ankara'daki Anafartalar Çarşısı'nın önündeki otobüs durağında meydana gelen ve 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamanın ardından önemli ve ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Patlamanın hemen ardından yarı baygın halde hastaneye kaldırılan ve kısa bir süre sonra kayıplara karışan "Ayşe" isimli kadın aranıyor.

Türkiye günlerce Ankara'daki hain saldırıyı konuştu. Parçalanarak can veren terörist Güven Akkuş tek başına mıydı, yoksa yanında başka birileri var mıydı? Anafartalar Çarşısı'ndaki bazı görgü tanıklarına göre Güven Akkuş, patlamadan bir kaç gün önce keşif yapmak için yanında bir kadınla Anafartalar Çarşısı'na gelmişti. Ancak, patlamada ölenlerin dışında parçalanmış bir erkek cesedi bulunmuş, o cesedin de Güven Akkuş'a ait olduğu tespit edilmişti. Doğal olarak olay günü canlı bombanın Anafartalar Çarşısı'nın önünde yalnız olduğu düşünülüyordu.

REHBERLİK YAPIYORDU

Patlamanın ardından ortaya çıkan küçük ayrıntılar, soruşturmanın seyrini de değiştiriyor. Edinilen bilgilere göre, patlamanın meydana geldiği gün bir kadın yarı baygın halde hastaneye kaldırılmış ve adını soran doktorlara "Ayşe" demişti. Oysa Ayşe, birden esrarengiz bir şekilde hastaneden kayıplara karışmıştı. Polis, Ayşe'nin canlı bomba Güven Akkuş ile birlikte olduğunu ve Akkuş'a rehberlik görevi yaptığını düşünüyor. Varsayımlara göre, Ayşe, canlı bomba Güven Akkuş'u Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın katılacağı resepsiyonun verileceği Medeniyetler Müzesi'ne götürüyordu. Ancak, ne olduysa canlı bomba Anafartalar Çarşısı önündeki otobüs durağında patladı.

KENDİ Mİ PATLATTI?

Ayşe adlı şüpheli bir kişinin ortaya çıkmasıyla birlikte, polis farklı ihtimal senaryoları üzerinde durmaya başladı. Senaryolar şöyle sıralanıyor:

- Güven Akkuş adlı canlı bomba, hedefe giderken birden karşısında bir polis aracının durduğunu görünce heyecanlandı ve pimi çekip intihar etti.

- Ayşe kod adlı teröristle birlikte Medeniyetler Müzesi'ne giderken vücut ısısına duyarlı A-4 kendiliğinden patladı.

- Ayşe kod adlı terörist Güven Akkuş'u takip ediyordu. Paniklediğini görünce uzaktan kumanda ile bombayı patlattı. Bu sırada patlamanın etkisiyle kendisi de şoka girdi ve normal bir vatandaşmış gibi hastaneye kaldırıldı.

EŞGALLER KARŞILAŞTIRILACAK

Birn an önce sonuca ulaşmak isteyen polis, olaydan bir kaç gün önce Güven Akkuş'u Anafartalar Çarşısı'nda bir kadınla gördüğünü ileri süren esnafın verdiği eşgal ile, Ayşe'yi tedavi eden doktorların verdiği eşgal karşılaştırılacak.

Bu arada doktorlara terör örgütüne yardım ve yataklık etmek suçundan daha önce gaözaltına alınıp serbest bırakılmış kişilerin fotoğrafları tek tek gösterilerek "Ayşe"nin kimliğinin tespit edilmesine çalışılacak.

Öte yandan polis, doktorların verdiği eşgaller sonucu çizilen robot resmi polis ekiplerine dağıtarak, resme benzeyen şüpheli kişiler üzerinde geniş çaplı bir araştırma yapılmasını sağlayacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle