GeriGündem 2019 PMYO polis alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2019 PMYO polis alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019 PMYO polis alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Polis Meslek Yüksekokullarına (PMYO) 2 bin 500 polis memuru adayı alımı için başvuru süreci sona erdi. Başvuru işlemlerinin ardından adaylar, sonuçların açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. PMYO polis alımı başvuru sonuçları "http://www.pa.edu.tr" internet sitesinden açıklanacak. Peki, 2019 PMYO polis alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

Polis Meslek Yüksekokullarına (PMYO) 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için 250'si kadın olmak üzere 2 bin 500 öğrenci alınacak. Söz konusu alımlar için başvuru işlemleri 5-19 Ağustos tarihleri arasında 'http://www.pa.edu.tr' adresinden tamamlandı. Gözler şimdi, PMYO polis alımı başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihlerde. Peki, PMYO başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

2 bin 500 polis memuru adayı alımı için ön başvuru süreci bitti. PMYO polis alımı başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisinin "http://www.pa.edu.tr" internet sitesinden ilan edilecek.

Konuya ilişkin detaylar belli oldukça haberimizde yer vereceğiz.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

"T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 1 Ekim 2019 itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 1 Ocak 2019 itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250.000 ham taban puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az 150.000 ham taban puan almış olmak."

 

False