GeriGündem PKK'nın canlı bombası yakalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PKK'nın canlı bombası yakalandı

PKK'nın, kanlı terör eylemlerini başlatmasının 15'inci yıldönümü nedeniyle, katliam yapmak üzere Adana'ya gönderdiği canlı bomba Gülseren Özdemir, eylem hazırlığı yaparken yakalandı. 20 yaşındaki Özdemir'in ablası Gülistan'ın da, 4 ay önce İstanbul'da bir çatışmada öldüğü belirlendi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, PKK'nın canlı bomba olarak görevlendirdiği kadın teröristlerden ‘Zoran’ ve ‘Zeynep’ kod adlı Gülseren Özdemir'in, kente geldiğini saptadı.

Gülseren' 51 yaşındaki Halil Cengiz'in gecekondusunda kaldığını belirleyen polis, baskın düzenledi. Eylem hazırlığı yaparken, kendisine yardım ve yataklık yapan Cengiz'le gözaltına alınan Gülseren'in üzerinde, Selma Demir adına düzenlenen kimlik çıktı.

Gülseren hedefinin polis karakolları ve alışveriş merkezleri olduğunu anlattı. Gülseren'in kendisine ulaştıralacak patlayıcıları üzerine bağlayarak eylem yapacağı yere cep telefonu ile yönlendirileceği anlaşıldı. Gülseren'in, 27 Kasım 1997'de İstanbul Dudullu'da polis karakolu inşaatı ile yakındaki bir ekip otomobiline düzenlenen, 1 polisin öldüğü 2 polisin yaralandığı saldırıya katıldığı ortaya çıktı.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle