GeriGündem Pınar’ın kaderi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pınar’ın kaderi

Mesleğe yeni başlayan diş hekimi, ilk maaşını yakınlarıyla kutlamaya hazırlandığı akşam banyoda zehirlendi.

GAZİANTEP'te pideden zehirlenip hastaneye kaldırılan 160 kişiden 1'i öldü, 5'i ise komada. Tayyar Özünal'a ait fırında dün sabah satılan pideler, toplu zehirlenmeye neden oldu. Fırın çalışanlarının farelerle mücadele için un çuvallarının bulunduğu bölümle tezgâh altına koyduğu ‘Trodon’ adlı fare zehiri, henüz bilinmeyen bir nedenle pide yapılan una karıştı. Satılan, yaklaşık 400 pideyi alanlar, öğleye doğru hastanelerin acil servislerine akın ettiler.

Biri öldü, beşi komada

Kentteki sağlık kuruluşlarında alarm verilirken, 59 yaşındaki esnaf Mehmet Taş, yaşamını yitirdi. Fırın sahibi Mustafa Özünal, Muharrem Serdar ve Ali Demir ile kimliği belirlenemeyen 2 kişi yaşam mücadelesi veriyor. Mideleri yıkanan fırın sahibinin oğlu Mustafa Özünal ile işçi Mehmet Doğan'ı gözaltına alındı.

EGE Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde göreve başlayan 26 yaşındaki diş hekimi Pınar Kinson, ilk maaşının sevincini paylaşmak için yakınlarını önceki akşam Bostanlı'daki evlerine çağırdı. Genç diş hekimi yemekten önce duş almak için banyoya girdi. Kızının uzun süre banyodan çıkamaması üzerine kapıyı çalan anne Süheyla Kinson, cevap alamayınca baba Tamer Kinson'dan yardım istedi. Kapı kırılıp içeriye girildiğinde genç kız küvette baygın halde bulundu.

Bilirkişi raporu

Hastaneye kaldırılan Pınar Kinson, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Karşıyaka Cumhuriyet Savcısı olay yerinde bilirkişiyle inceleme yaptı. Bilirkişi raporuda, ‘‘Tüple ilgili kaçak yok. Şofbenin bacası gelişi güzel oturtulmuş. Sızan karbondioksit gazı banyoya yayılmış. Bu nedenle tüp kırmızı alevli olarak yanıyor. Normalde, mavi ve kısık yanması gerekiyor. Şofbenin pilot atış sistemi arızalı. Bu da bacaya giden boruda hata olduğunu gösteriyor’’ dendi.

Cenaze töreni bugün

Bugün okulunda tören düzenlenecek olan Pınar Kinson'un cenazesi Beşikçioğlu Camii'nde kılınacak ikindi namazının ardından toprağa verilecek. Şofben tüpünün yeni değiştirildiğini söyleyen Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Genel Sekreteri baba Tamer Kinson, ‘‘İçeri girdiğimde şofben yanıyordu. Şofbenden kaynaklanan bir arıza, çok seviğimiz canımızı bizden aldı. İlk maaşını aldığı gün akrabalarına yemek vermek istemişti, ama bu mutluluğu yaşayamadı’’ dedi.


Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False