Pazar günü hava nasıl olacak? İşte 6 Eylül hava durumu raporu

Pazar günü hava nasıl olacak İşte 6 Eylül hava durumu raporu

Pazar günü hava durumu araştırmaları hız kazandı. Pazar izin gününü değerlendirmek isteyen vatandaşlar, ikamet ettikleri şehirlerde hava sıcaklıklarının nasıl seyredeceğini merak ediyor. Peki, pazar günü hava nasıl olacak? İşte, 6 Eylül hava durumu raporu...

Haberin Devamı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde azalacağı ve mevsim normalleri civarında olacağı, güney kesimlerde ise mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege Kıyılarında kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Amasya ve Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Giresun'un doğu ilçeleri, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Haberin Devamı

Pazar günü hava nasıl olacak İşte 6 Eylül hava durumu raporu