GeriGündem PARTİLERİN İLÇE BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARI
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

PARTİLERİN İLÇE BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARI

Abone Olgoogle-news

1- ADALAR

FP: Ömer Durmuş (işletmeci)

ANAP: Coşkun Özden (Eski ilçe başkanı)

DYP: Adnan Demir (Elektrik mühendisi, eski il sekreteri)

DSP: Tuğrul Akoğlu (Yerel gazeteci)

CHP: Uluç Yurtduru (Mimar)

MHP: İrfan Günay (eski ilçe başkanı)

BBP: Murat Koç (işadamı)

ÖDP: Suat Aydın (Mimar)

İP: Hanri Kanditan (İşadamı)

2- AVCILAR

FP: Osman Albayrak (işadamı)

ANAP: Hayati Arkaz

DYP: Cuma Köse (Din görevlisi)

DSP: Mustafa Değirmenci (İşletmeci)

CHP: Yüksel Çengel (Avcılar eski belediye başkanı, eski milletvekili)

MHP: Sual Bilir

BBP: Oktay Necdet Kahraman (Turizmci)

ÖDP: Mahmut Balpetek (Tekstilci)

İP: Ömer Karabulut (Doktor)

3- BAĞCILAR

FP: Feyzullah Kayıklık (belediye başkanı)

ANAP: Nihat Baş

DYP: Remzi Şen

DSP: Oğuz Biberoğlu (İşadamı)

CHP: Recep Durgun

MHP: Kemal Ergin

BBP: Ramazan Durmuş (mühendis)

ÖDP: Nusret Yılmazer (Ticaret)

İP: Kemal Oruçoğlu (Avukat)

4- BAHÇELİEVLER

FP: Cemal Özdemir (işadamı)

ANAP: Saffet Bulut (Belediye Başkanı)

DYP: Muzaffer Doğan (Emekli öğretmen, RP'li eski Belediye Başkanı)

DSP: Kasım Tunci (Eğitimci)

CHP: İlhami Ülger (Mimar)

MHP: İsmail Çakmak

BBP: Veli Üzen )işadamı)

ÖDP: Sebla Tatlav (Yönetici)

İP: Hasan Arabacı (Emekli Öğretmen-Sendikacı)

5- BAKIRKÖY

FP: Mehmet Özhüsrev (makine mühendisi)

ANAP: Ahmet Bahadırlı (Belediye Başkanı)

DYP: Kadir Aksu (Belediye eski başkan yardımcısı)

DSP: Ahmet Rüstem Sanay (Avukat)

CHP: Sabri Tığlı (Eski milletvekili)

MHP: Adnan Özdemir

BBP: Murat Akgül (işadamı)

ÖDP: Levent Serhan (Makine Mühendisi)

İP: Kabil Kocatürk (Ticaret)

6- BAYRAMPAŞA

FP: Hüseyin Bürge (Belediye Başkanı)

ANAP: Kerim Erdem

DYP: İsmail Alioğlu (diş doktoru)

DSP: Yusuf Atlı (İşadamı)

CHP: Mustafa Deniz

MHP: Oktay Dayan

BBP: Şükrü Güner (Tekstilci)

ÖDP: Necati Bereket (Emekli İşçi)

İP: Fadim Üçbaş (Öğretmen)

7- BEŞİKTAŞ

FP: Necdet Aral (Prof. Dr. çevre mühendisliği)

ANAP: Yusuf Namoğlu (Milletvekili)

DYP: Kemal Ulusu (Futbol Federasyonu eski Başkanı)

DSP: Tankut Dinç (BJK Genel Sekreteri)

CHP: Ayfer Atay (Belediye Başkanı)

MHP: Ahmet Gözen

BBP: Necip Kadayıfçı (işadamı)

ÖDP: Mücella Yapıcı (Mimar)

İP: Abuzer İnanmaz (Emekli)

8- BEYKOZ

FP: Yücel Çelikbilek (Belediye Başkanı)

ANAP: Şenol Öngüner

DYP: İzzet Öztürk

DSP: Alaattin Köseler (Mimar)

CHP: Seyit Usta

MHP: Mehmet Öncü

BBP: Mustafa Bağcılar (mühendis)

ÖDP: Can Kayabal (Doktor)

İP: Fatma Çoban (Emekli)

9-BEYOĞLU

FP: Kadir Topbaş (sanayici-işadamı)

ANAP: Bilge Kutlu (İşletmeci, ilçe başkanı)

DYP: Mevlut Akarçeşme (Eski belediye başkanı)

DSP: Seyithan Kaplan (Yönetici)

CHP: Halil Ergün (Sanatçı)

MHP: Ramazan Suyabatmaz

BBP: Ahmet Kılınç (Eğitimci)

ÖDP: Mustafa Sivridağ (İşletmeci)

İP: Tuncer Necmioğlu

EMEP: Gülsen Tuncer (Tiyatro ve sinema sanatçıs)ı

10- BÜYÜKÇEKMECE

FP: Nevzat Sudaş (sanayici)

ANAP: Hasan Akgün (Belediye başkanı)

DYP: Ercan Çiftçi

DSP: İslam Dikmenli (Emekli eğitimci)

CHP: Rıdvan Nuri Saydağ

MHP: Celal Tosunoğlu

BBP: Mahmut Çiftçi (işadamı)

ÖDP: Selma Yakar (Eczacı)

İP: A. Haydar Koçintar (Sendikacı)

11- ÇATALCA,

FP: Recep Kızıltepe (işadamı)

ANAP: İsmail İp (Emekli Subay)

DYP: Ahmet Rasim Yücel

DSP: Turan Kolcuoğlu (İnşaat Mühendisi)

CHP: Yusuf İşçi (eski ilçe başkanı)

MHP: Coşkun Tekin

BBP: Ahmet Altekin (eğitimci)

ÖDP: Yunus Akyıldırım (İşçi)

İP: Hacer Uğuz (Sosyal Hizmet Uzmanı)

12-EMİNÖNÜ

FP: Lütfi Kibiroğlu (mali müşavir)

ANAP: Muammer Gören

DYP: Tahir Aktaş (Eski belediye başkanı)

DSP: Faik Kemal Özoğuz (Elektrik Mühendisi)

CHP: Hasan Bilgeç (Avukat)

MHP: Orhan Yüce

BBP: Metin Cörüt (işadamı)

ÖDP: Bülent Uyguner (yayıncı)

İP: Hüsamettin Güvenel ( Mali Müşavir)

13- ESENLER

FP: Mehmet Öcalan (Belediye Başkanı)

ANAP: Ömer Kazancı ( Mali müşavir, İlçe Başkanı)

DYP: Mustafa Balcı

DSP: Ali Kılıç (Makine Mühendisi)

CHP: Cemal Kaya

MHP: Selahattin Şen

BBP: Ömer Atmaca (müteahhit)

ÖDP: Rıza Kaplan (Emekli İşçi)

İP: Fikri Sarıkaya (Sendikacı)

14- EYÜP

FP: Ahmet Genç (Belediye başkanı)

ANAP: Necati Latifoğlu (Eski ilçe Başkanı)

DYP: Mehmet Göl

DSP: M.Saim Duruman (Emekli subay)

CHP: Fikret Şimşek

MHP: Hadi Özerdem

BBP: Mustafa Aydın (Tekstilci

ÖDP: Hayri Yılmaz (Emekli Öğretmen)

İP: M. Ertur Önemci (Kimya Mühendisi)

15- FATİH

FP: Eşref Albayrak (mimar-işadamı)

ANAP: Tayfun Karaali (Avukat, Sadettin Tantan'ın başkanlığında idari işler başkan yardımcısı)

DYP: Fikri Genç (Diş doktoru)

DSP: İsmet Taka (Avukat)

CHP: Çetin Soysal (Eski ilçe başkanı)

MHP: Hasan Hüseyin Ceylan (Doktor)

BBP: Yalçın Ünal (Avukat)

ÖDP: Recep Yılmaz (Avukat)

İP: Hale Soysü (araştırmacı-yazar)

16- GAZİOSMANPAŞA

FP: Recep Koral (Belediye başkanı)

ANAP: İbrahim Yıldız

DYP: Süleyman Soylu

DSP: Mustafa Hayta (İşadamı)

CHP: Sabahattin Meriç

MHP: Ali Çanak

BBP: Cihat Varlı (İşadamı)

ÖDP: Muhsin Bostancı (Emekli öğretmen)

İP: Hıdır Hokka (Sendikacı-İP Genel Başkan Yardımcısı)

17- GÜNGÖREN

FP: Yahya Baş (Belediye başkanı)

ANAP: İdris Akyüz

DYP: Remzi Yavuz

DSP: Mehmet Altınbaş (Avukat)

CHP: Nebi Zenginli

MHP: Turan Şahin

BBP: Kenan Şenel (İnşaat Mühendisi)

ÖDP: Cemil Çamurlu (Pazarcı)

İP: Sevim Tural (Emekli)

18- KADIKÖY

FP: Nusret Bayraktar (Beyoğlu eski belediye başkanı)

ANAP: Selçuk Maruflu (Eski milletvekili)

DYP: Mehmet Nuri Kuriş (Sanayici)

DSP: Ahmet Hamdi Doğan (Sanayi Odası Genel Sekreteri)

CHP: Selami Öztürk (Belediye başkanı)

MHP: Z. Cemal Çeliker

BBP: Harun Dikmen (İşadamı)

ÖDP: Bozkurt Nuhoğlu (Avukat)

İP: Osman Aydın Şahin (Avukat)

19- KAĞITHANE

FP: Arif Calban (Belediye Başkanı)

ANAP: İsmail Sancak

DYP: Hatice Yılmaz

DSP: Nihat Bulut (Gazeteci)

CHP: Yusuf Gürlevik (eski ilçe başkanı)

MHP: Nizamettin Cevahiroğlu

BBP: Cemalettin Gürler (işadamı)

ÖDP: Ali Karabudak (Emekli işçi)

İP: Kamer Doğan (Sendikacı)

20- KARTAL

FP: Mehmet Sekmen (Belediye başkanı)

ANAP: İslam Koray (Akaryakıtçı)

DYP: Kenan Dinçer (Müteahhit)

DSP: Kemal Gündoğdu (Muhasebeci, eski ilçe başkanı)

CHP: Nurettin Sarıbal (Elektrik mühendisi)

MHP: Dr. Hüseyin Boztepe

BBP: Ahmet Nuri Sarısoy (Müteahhit)

ÖDP: Filiz Koçali (Gazeteci)

İP: Tayfun Tabakoğlu (Sendikacı-İP Genel Başkan Yardımcısı)

21- KÜÇÜKÇEKMECE

FP: Ali Uğur Bulut (harita mühendisi)

ANAP: Muhittin Taşkın

DYP: Hacı Akgüz

DSP: F. Halidun Özbatur (İşletmeci-mali müşavir)

CHP: Erdem Çankaya

MHP: Fahrettin Adil

BBP: Samed Güder (Sanayici)

ÖDP: Vahit Genç (Sendikacı)

İP: Tuncer Avcı (Sağlık Memuru)

22- MALTEPE

FP: Kadem Ekşi (Müteahhit)

ANAP: Bahtiyar Uyanık (Belediye Başkanı)

DYP: Kemal Gordel (Mali müşavir)

DSP: Nuri Erkoç (İşadamı, Maltepespor Kulübü Başkanı)

CHP: Yılmaz Batıkal (Muhasebeci, eski ilçe başkanı)

MHP: Osman Aydın (Doktor)

BBP: Abdullah Keçebaşı (Mimar)

ÖDP: Recai Aslan (Diş doktoru)

İP: Hüseyin Ayvataş (Ticaret)

23- PENDİK

FP: Erol Kaya (Belediye Başkanı)

ANAP: Mehmet Oğuz (Esnaf)

DYP: Hüsamettin Elçi (İşletmeci, dershaneci, kooperatifçi)

DSP: Mehmet Salih Usta (Müteahhit)

CHP: Burhan Köseoğlu (Eski belediye başkanı)

MHP: Metin Şeyhoğlu (emekli öğretmen)

BBP: Osman Yıldız (Emekli zabıta komiseri)

ÖDP: Kadri Denizli (Serbest)

İP: Zeynel Coşar (İşçi)

24- SARIYER

FP: Yusuf Tülün (Belediye başkanı)

ANAP: Sedat Özsoy (Yüksek İnşaat Mühendisi)

DYP: İbrahim Özdemir (Eski milletvekili)

DSP: Erol Aydın (Yönetici)

CHP: Cengiz Alp (Doktor)

MHP: Salih Akyıldız

BBP: Cemil Ceylan (Emekli memur)

ÖDP: Şükrü Aydın (Muhtar)

İP: Atilla Türköz (Makine Mühendisi)

25- SİLİVRİ

FP: Yetkin Çavdar (işadamı)

ANAP: Ferit Pala (Esnaf, Tarımcı)

DYP: Tahir Sert

DSP: Yavuz Çengel (İnşaat Mühendisi)

CHP: Selami Değirmenci (Belediye başkanı)

MHP: Süreyya Üstün

BBP: Ali Camcı (İşadamı)

ÖDP: Süheyl Kırkıncı (kadastro Mühendisi)

İP: Leyla Dilbaz (Avukat)

26- SULTANBEYLİ

FP: Yahya Karakaya (işadamı)

ANAP: Süleyman Çelik (İşadamı)

DYP: Nimet Çaçan

DSP: Hakkı Gökberi (Doktor)

CHP: Arif Baş

MHP: Osman Kocaman

BBP: Necati Yılmaz (İşadamı)

İP: İsmet Öğütücü (Yayıncı)

27- ŞİLE

FP: M.Emin Gökyıldırım (emekli öğretmen)

ANAP: İhsan Çayıroğlu (Eczacı)

DYP: Abdullah Gökalp

DSP: Cengiz Bektaş (İşadamı)

CHP: Şecaattin Güney (Belediye Başkanı)

MHP: Hilmi Göker

BBP: Mustafa Alkan (İşadamı)

ÖDP: Nihat Akbay (Emekli Öğretmen)

İP: Nedim Yanık (Çiftçi)

28- ŞİŞLİ

FP: Serdar Yılmaz (işadamı)

ANAP: Emin Kul (Milletvekili)

DYP: Salih Güngör (Mali Şube eski Müdürü)

DSP: Mustafa Sarıgül (Eğitimci-eski milletvekili)

CHP: Fatma Girik (Eski belediye başkanı)-İstifa etti-

MHP: Sabahattin Yıldız

BBP: Bülent Zent

ÖDP: Aydın Kaşkal (Teknisyen)

İP: Yalçın Tunç (Serbest)

29- TUZLA

FP: İdris Güllüce (Belediye başkanı)

ANAP: Salim Gürsoy (İşletmeci)

DYP: Hasan Raşit Gökdemir

DSP: Bülent Çağ (Yönetici-İşadamı)

CHP: Tekin Ağırman

MHP: Yücel Gündoğdu

BBP: Mehmet Halvalı

ÖDP: Demet Taşpınar (Doktor)

İP: Sinan Yeşilyurt (Esnaf)

30-ÜMRANİYE

FP: Mehmet Bingöl (Belediye başkanı)

ANAP: Suat Yazıcı (Mimar)

DYP: Mehmet Ayan

DSP: Tevfik Mısırlı (Doktor)

CHP: Battal İlgezdi

MHP: Sabri Şenel

BBP: Ali Yelken (Müteahhit)

ÖDP: Hikmet Akçiçek (Finansman Uzmanı)

İP: Hayrettin Çağlar (Turizmci)

31- ÜSKÜDAR

FP: Yılmaz Bayat (Belediye başkanı)

ANAP: Muhsin Divan (Çiçekci, DYP eski il başkanı)

DYP: Adnan Odabaş

DSP: İhsan Özkes (Üsküdar eski müftüsü)

CHP: Kenan Sönmez (Eski milletvekili)

MHP: Lütfi Vural

BBP: Akif Özkara (Mimar)

ÖDP: Ayşe Gökerküçük (Zıraat Mühendisi)

İP: Alpay Tuğlu (Ressam-Fotoğrafçı)

32- ZEYTİNBURNU

FP: Murat Aydın (işadamı)

ANAP: Adil Emecan (Belediye Başkanı)

DYP: Süleyman Uluocak

DSP: Hasan Karoğlu (Eczacı)

CHP: Ziya Disanlı (eski ilçe başkanı)

MHP: Ahmet Şimşek

BBP: Hızırbek Gayrettullah (Doğu Türkistan Göçmenler Derneği 2.Başkanı)

ÖDP: Hüseyin Cengiz (Avukat)

İP: Mehmet Kurnaz (Ticaret)

False