GeriGündem Parti başkanı bol da, başbakan adayı kim?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Parti başkanı bol da, başbakan adayı kim?

Sezai Abi uyandırmasa, adını koyamayacağım. Recep Tayyip Erdoğan parti başkanı ama seçmen hangi başbakana oy verdiğini bilmiyor. Recai Kutan parti başkanı, ipler Necmettin Erbakan’ın elinde. Ecevit’e oy verecekler, seneye kimin partinin başında olacağını bilmiyor. İsmail Cem önde görünüyor, ama Hüsamettin Özkan’a “gizli başkan” diyorlar... Türk demokrasi tarihinin ilk “sanal liderli” seçimi olacak bu...

Sezai Bayar Ankara’dan yazıyor :

Sevgili Serdar,

Seçimlere çok az kaldı, kararsızlar, küskünler, üzgünler ve de kızgınlar kime oy vereceklerinin kararını alabilmiş değiller hâlâ.

Bu kararsız makul çoğunluk, belki de ülkenin geleceğini tayin edecek oranda. Bir bakıma iyi. Bu kesim eğer tercihini doğru yaparsa, parlamentoda dengeli bir kompozisyona ulaşılır.

Sihirli değneğe sahip olan tek bir lider olmadığına göre, başa gelecek olanın ya da olanların yapacakları çok şey yok zaten. Ama hem ülke içinde hem dışında, istikrarlı bir kadronun işbaşına gelmesi, Türkiye’nin en azından imajı için çok önemli.

Benim aklım hep bir şeye takılıyor.

AKP’nin başbakan adayı yok. Var ama yok. Tayyip Erdoğan sanal başbakan adayı olarak görünüyor. Yani AKP’lilere göre seçilenlerin hepsi başbakan olacak nitelikteymiş. Hiç böylesine rastlanmış değil. Dünya demokrasi tarihinde de yok!

Saadet Parti’sine gözlerimi çeviriyorum. Recai Kutan Amcam yine vitrinde lider. Badem bıyıklı ve ıslak dudaklı Erbakan Hoca SP Genel Başkanı gibi seçim kürsülerinde.

İsmail Cem’in bol yıldızlı partisi karışık. Hüsamettin Özkan “Gölge lider ” görüntüsü veriyor.

Gelelim Başbakan ve DSP lideri Ecevit’e. 80’nine dayanmış Ecevit, gelecek yıl kurultay yapıp çekileceği sinyalini nihayet verdi. Yani fâni olduğunu hatırlamıştı ama bunu ilk defa kayda geçirme gereğini duydu.

Yani bu partide de başbakan adayı belli değil.

Geriye CHP, ANAP ve DYP kalıyor. Bir de Devlet Bahçeli var, ama var mı? Varsa nerede?
Böyle bir tablo karşısında insanın aklı karışmaz mı?

Kafası hâlâ netleşmemiş kalabalık seçmen kitlesinin tercihi çok önemli.

Sandığa girerken sanalı değil gerçekleri görmek zorunda.

Böylelikle kafası netleşebilir.

Bol genel başkanlı, az başbakan adaylı girilen ilk seçim olacak 3 Kasım.

“Pilav üstü az kuru” gibi olacak gibi.

Olsun, aklı selim hâkim olsun, yeter de artar bile.

Sevgiler,

Sezai

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False