Para vermeyen ATM'yi dövdü

Para vermeyen ATMyi dövdü

ADANA'da, 35 yaşındaki Kurtuluş Özşipka, kart kullanmadan ATM'den para çekmek isteyip alamayınca sinirlendi. Alkollü olduğu anlaşılan Özşipka, bir ATM'ye hasar verdi, güvenlik kamerasını da kırdı.

Haberin Devamı

İŞTE OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

     

PARASINI EĞLENCEDE YEDİ, BİTİNCE KENDİNİ YAKTI... 

 

Olay, İnönü Caddesi'nde saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Aşırı derecede alkollü olduğu belirlenen ve şalgam suyu dolu bardakla Ziraat Bankası Kuruköprü Şubesi'nin ATM'sine gelen Kurtuluş Özşipka, banka kartı kullanmadan para çekmek istedi. Birkaç kez denemesine rağmen para çekmeyi başaramayan Özşipka, öfkeden deliye dönerek elindeki şalgam suyu dolu bardağı, ATM'nin ekranına ve tuşlarına da vurarak, hasar verdi, ardından bankanın vitrin camına fırlattı. Kırılan bardağın parçaları Özşipka'nın sağ el parmaklarının kesilmesine neden oldu. Bu kez, bu bankaya 10-15 metre uzaklıktaki Garanti Bankası ATM'sine giden Özşipka, kartsız işlem yapıp, sonuç alamayınca yine öfkelenip, ATM cihazını gösteren güvenlik kamerasını kırarak, parçaladı. Vatandaşların haber vermesi üzerine gelen polisten kanlı elini saklamaya çalışan Özşipka, "Ben kokoreç yiyecektim, üzerimde kalmadığı için para çekmek istedim. Kredi kartım olmadığı için banka da para vermedi. Canım sıkıldı, ATM'ye vurdum" dedi.


Olay yerine çağrılan ambulansta kesilen parmaklarına müdahale edilen Özşipka, Adana Devlet Hastanesi'ne götürüldü, tedavisi sonrası, "Alkollüyken saldırganlık vekamu malına zarar verdiği" iddiasıyla gözaltına alındı.

 

 

Haberle ilgili daha fazlası: