GeriGündem Panda diplomasisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Panda diplomasisi

ABD, Yugoslavya'da yanlışlıkla Elçiliği'ni vurduğu Çin'le barışmak için pandaları kullanacak. Washington, şirinlik atağında ilk adımı Çin'den 2 panda isteyerek atacak.

ABD eski Başkanı Richard Nixon'ın 1972'deki tarihi Çin ziyaretinin ardından iki ülke arasındaki iyi ilişkileri sembolize etmesi için Mao tarafından hediye edilen 2 pandadan Ling Ling 1992'de 23 yaşında öldü. Şimdi 28 yaşında olan Hsing Hsing ise çok hasta.

Son söz Çin Lideri'nin

Hsing'in hastalığını fırsat bilen Washington, Pekin ile ilişkileri yeniden ısıtmak için Çin'e uzmanlardan oluşan bir heyet göndererek 2 yeni panda daha isteyecek. Amerikan heyetinin Pekin ziyareti sırasında dünyada sadece 1100 tane kalan iri cüsseli pandaların korunması ele alınacak. ABD'ye 2 yeni panda verilip verilmemesine Çin Devlet Başkanı Jiang Zemin karar verecek.

Yakınlaşma sağlanacak

Çinli ve Amerikalı bilim adamları arasında başlayacak yakınlaşmanın diplomasi ve siyasi alana yansıması umut ediliyor. Bu arada, yakalandığı kanser hastalığını veteriner ve bakıcılarının yoğun gayreti ile atlatmayı başaran Hsing Hsing'e daha bir ihtimam gösteriliyor. Böbrekleri iflas eden Hsing'e bol sıvı ve ilaç verilirken diyetine klasik bambu ağacının yanı sıra özel bir peynir, bal, vitaminler, pirinç ve çeşitli mineraller eklendi.Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False