GeriGündem Özgecan Aslan davasında ilk duruşma
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özgecan Aslan davasında ilk duruşma

Özgecan Aslan davasında ilk duruşma
refid:29272202 ilişkili resim dosyası

Ölümüyle Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan’ın ilk duruşması, dün 09.20’de Tarsus Adliyesi’nin konferans salonunda başladı. Bu insanlık dışı cinayetin ayrıntıları, sanıklar ve müdahil avukatlar tarafından anlatıldıkça bir kez daha yürekler dağlandı.

SANIK ifadeleri sırasında salondaki müdahil sıralarında buz gibi hava esse de, nefesler kesilip yürekler daralsa da sükûnet ve vakar hâkimdi. Salonun küçüklüğü nedeniyle 79 barodan 100 avukat ile sınırlı sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi içeri alındı. Özgecan’ın ailesini amca Yaşasın Aslan temsil etti.

TECAVÜZ İMASI

Sanıklar Ahmet Suphi (26) ile babası Necmittin Altındöken (50) ve Fatih Gökçe’nin (25) ifadeleri önce banttan, sonra kendilerinden dinlendi. Minibüsün şoförü Ahmet Suphi Altındöken, araçtan inmeyip kendisine saldırdığı için Özgecan’la kavga ettiğini, Fatih Gökçe’nin ısrarıyla öldürüp ellerini kestiğini, bedeni Fatih’in yaktığını söyledi. Ahmet Suphi Altındöken, Fatih Gökçe’nin Özgecan’a tecavüz ettiğini ima etti: “Araçtan inerken kemerini toplayıp fermuarını çektiğini gördüm.” Bunu duyan Fatih Gökçe, Ahmet Suphi Altındöken’e hamle yaptığında jandarma engelledi.


Özgecan Aslan davasında ilk duruşma

‘KESERKEN AĞLAMADIN MI’

Ahmet Suphi Altındöken, “Sinirli adamım. Hem o bayan ne söyledi biliyor musunuz? Bana ‘şerefsiz’ dedi!” derken salondan uğultu yükseldi:
“Biz de söylüyoruz.”

Bir avukat sordu: “Anlatırken ağlıyorsun. Özgecan’ı keserken ağlamadın mı hiç?”

09.20’de başlayan duruşma 10 saat sonra 19.20’de bitti.
Ara karar şöyle: “Tutukluluk hallerinin devamına, Fatih Gökçe’nin cinsel saldırısı hakkında ek iddianame talebinin kabulüne, baro ve STK’ların müdahillik taleplerinin reddine, avukat sanıkların sonraki ifadelerinin tutuklu kaldıkları cezaevlerinden görüntülü alınmasına, sonraki duruşmanın 9 Eylül’de yapılmasına...”

STK’lar arası gerginlik

Özgecan davasına müdahil olmak için başvuran bir grup KADEM üyesi kadın avukat, adliye bahçesindeki kadın örgütlerinin müdahalesine maruz kaldı. Dernek yönetiminin AK Parti’ye yakın olması gerekçe gösterilerek dışlanması, Özgecan davasını gölgeleyen tek olaydı.


‘Başka faili meçhulleri de olabilir, araştırılsın’


Özgecan'ın emekli astsubay amcası Yaşasın Aslan duruşmada şunları söyledi: “122 gündür cehennem hayatı yaşıyoruz. Biz ateşin içindeyiz. Özgecan, aile ve kendi adıma öyle bir karar istiyorum ki dünyaya ve ülkemize örnek olsun. Çocuklarımızın başına gelme ihtimali bertaraf olsun. Canilerin ruhundaki sapıklıklar ortaya çıkmasın. Çok tecrübeli, pişkin, profesyonel anlatıyorlar ki. Bunların başka faili meçhulleri vardır. Araştırılsın.”

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False