GeriGündem Otele mühür, daha büyük faciayı önledi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otele mühür, daha büyük faciayı önledi

Otele mühür, daha büyük faciayı önledi

Beyazıt Vezneciler'de saat 08.40 sıralarında polis otobüsünün geçişi sırasında bombalı araçla saldırı düzenlendi.Patlamanın hemen ardından olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevkedildi. Terör saldırısında 6 polis şehit oldu, 5 kişi de hayatını kaybetti. Patlamada 36 kişi de yaralandı. Patlamanın tam önünde meydana geldiği 90 odalı Celal Ağa Konağı adlı otel büyük hasar gördü. 3 yıl önce Fatih Belediyesi tarafından tarihi Acemoğlu Hamamı’nın yerine yapıldığı gerekçesiyle mühürlenen otelin kapalı olması can kaybının daha da artmasını önledi.

Otel sahibi Celal Yüksel, “Anlatılacak gibi değil, bomba sanki otelin içinde patlamış gibiydi” dedi. İstanbul’da 12 Ocak’ta Sultanahmet, 19 Mart’ta İstiklal Caddesi’ndeki saldırılarda 15 turist ölmüştü. Bu arada İngiltere ve Almanya, vatandaşlarına Türkiye için seyahat uyarısını güncelledi. İstanbul’a seyahat edeceklerin çok dikkatli olmaları önerildi. 

Otele mühür, daha büyük faciayı önledi

ARAÇ 3 GÜN OTOPARKTAYDI

Vezneciler'deki bombalı saldırıda olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemeler ve MOBESE kameralarından elde edilen görüntüler sonunda otomobilin bir araç kiralama şirketinden kiralandığı tespit edildi.

Otele mühür, daha büyük faciayı önledi

Kiralık otomobil şirketindeki GPS kayıtlarını ellerinde bulunan MOBESE görüntüleri ile karşılaştıran İstanbul Polisi, Mercan’daki katlı otoparkın izine ulaştı. Teröristler tarafından kiralanan otomobil 29 Mayıs-2 Haziran arasında Mercan’daki kat otoparkına park edilmişti. Otoparka 72 lira ücret ödeyen teröristler daha sonra aracı başka bir yere götürdü. Renault marka otomobil dün sabah da Vezneciler’e götürülüp park edildi. Mercan’daki kat otoparkında incelemeleri sürdüren İstanbul Terörle Mücadele Şubesi polisleri, güvenlik kamerası kayıtlarından hain saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin görüntülerini de elde etti.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False