GeriGündem ÖSS sonuç belgeleri gönderiliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ÖSS sonuç belgeleri gönderiliyor

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonuç belgeleri, adayların adreslerine postalanmaya başlandı. ÖSS'de, 105'in altında puan alan öğrencilere sadece 1998 ÖSS Sonuç Belgesi gönderiliyor. 105 ve daha fazla puan alan adaylara ise 1998 ÖSS Sonuç Belgesi'yle birlikte, 1998 ÖSYS Tercih Formu ve 1998 ÖSYS İkinci Basamak Kılavuzu da postalanıyor. 120 ve üzerinde puan almış, ÖYS'ye girecek adayların, şu işlemleri yapmaları gerekiyor:

11 Mayıs-5 Haziran arasında, Yapı ve Kredi Bankası, Vakıflar Bankası, İş Bankası veya Akbank şubelerinden birine, 3 milyon lira sınav ücreti yatırılacak. 1998 ÖYS Giriş ve Kimlik Belgesi, sadece ÖYS ücretini yatıran adaylara gönderilecek. Sınav ücretini erken yatıran adaylar, bu belgeyi daha önce alacaklar.

Adaylar, 1998 ÖSYS İkinci Basamak Sınavı Kılavuzu'nda belirtilen kurallara göre yükseköğretim programları arasından istedikleri programları tercih formuna, yurt tercihlerini ise bu formun arka yüzündeki YURT-KUR Başvuru Formu'na yazarak kodlayacaklar ve bu formu İkinci Basamak Sınavı'nda görevlilere teslim edecekler.

120 ve daha fazla puan alıp 1998 ÖYS'ye girmeyecek adaylar ile 105-119.999 arasında ÖSS puanı alanlar, tercih formu ile YURT-KUR Başvuru Formu'nu kılavuzdaki kurallara göre doldurarak en geç 22 Haziran'a kadar ÖSYM'ye ulaşacak şekilde iadeli taahhütlü postalayacaklar.


Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False