GeriGündem Oscar Romanya'ya
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oscar Romanya'ya

Aydın Doğan Vakfı 16'ncı Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nda Romanyalı sanatçı Mihai Ignat'ın eseri birinci oldu.

Yarışmada ikinciliği İtalyan Franco Origone, üçüncülüğü ise Belçikalı O. Sekoer kazandı. Ödüller Ankara'da 8 Kasım'da düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek. Antalya'da toplanan jüri, 87 ülkeden 301 sanatçının 361 eserini titiz bir çalışmayla değerlendirdi. Eserler bugünden itibaren Antalya Falez Otel'de sergilenecek.

Birinciye 8 bin dolar

Yarışmanın birincisi Ignat, 8 bin dolar ile Aydın Doğan Vakfı Birincilik Ödülü ve Kültür Bakanlığı Plaketi'ni, ikinciliği kazanan Origone, 5 bin dolar ile Aydın Doğan Vakfı İkincilik Ödülü ve Hürriyet Gazetesi Altın Plaketi'ni, üçüncü olan Sekoer ise 3 bin 500 dolar ile Aydın Doğan Vakfı Üçüncülük Ödülü ve Tempo Dergisi Gümüş Plaketi'ni alacak. Başarı Ödülü'ne layık görülen 12 sanatçı da 300'er dolar ve plaketle ödüllendirilecek.

Aydın Doğan Vakfı 16'ncı Aydın Doğan Uluslararası Karikatür yarışması sonuçlandı. Antalya'da toplanan jüri, 301 sanatçının 361 eserini titiz bir çalışmayla değerlendirdi. Değerlendirme sonucu Romanyalı sanatçı Mihai İgnat birinci oldu. Yarışmada ikinciliği İtalyan Franco Origone, üçüncülüğü ise Belçikalı O. Sekoer kazandı. Ödüller Ankara'da 8 Kasım'da düzenlenecek törenle, sahiplerine verilecek. Eserler bugünden itibaren Antalya Falez Otel'de sergilenecek.

87 ülke çizerinin katıldığı yarışmanın Seçiciler Kurulu, Arjantinli sanatçı Hermenegildo Sabat'ın başkanlığında ABD'den Daryl Cagle, Latif Demirci, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Fransa'dan Sergurei Goizauskas, Hüsamettin Koçan, Avustralya'dan Bill Leak, Belçika'dan Ronald Libin, Turhan Selçuk ve Haslet Soyöz'den oluştu.

Seçiciler Kurulu Aydın Doğan Vakfı 16'ncı Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması birinciliğine Romanyalı sanatçı Mihai İgnat'ı seçti. Sanatçı 8 bin dolar ile Aydın Doğan Vakfı Birincilik Ödülü ve Kültür Bakanlığı Plaketi'ni alacak. ikinciliğe İtalyan sanatçı Franco Origone seçildi. Sanatçı 5 bin dolar ile Aydın Doğan Vakfı İkincilik Ödülü ve Hürriyet Gazetesi Altın Plaketi'ni alacak. Belçika'dan O. Sekoer'in eseri Seçiciler Kurulu'nca üçüncülüğe değer görüldü. O. Sekoer, 3 bin 500 dolar ile Aydın Doğan Vakfı Üçüncülük Ödülü ve Tempo Dergisi Gümüş Plaketi'ni alacak. Seçiciler Kurulu'nca Başarı Ödülü'ne layık görülen 12 sanatçı ise 300'er dolar ve plaketle ödüllendirilecek.

Başarı ödülü kazananlar

Turan Asan (Türkiye), Constantin Ciosu (Romanya), Claudio Antonio Gomes (Brezilya), Jitet Koestana (Endonezya), Muhittin Köroğlu (Türkiye), Hou Xiao Qiang (Çin ), Mostafa Ramezani (İran), Seigo Sakai (Japonya), Mariusz Stawarski (Polonya), Ross Thomson (İngiltere), Oleg Yudin (Rusya), Laleh Zeyaei (İran).

1141 sanatçı katıldı

Bu yıl katılan ülke sayısında rekor kırıldı. Yarışmaya Almanya, ABD, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Belarus, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Endonezya, Ermenistan, Estonya, Etiyopya, Fas, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Gine, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, İzlanda, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, Irak, İran, İskoçya, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kazakistan, Kırgızistan, Kolombiya, Kongo, Kore, Kuveyt, KKTC, Küba, Letonya, Libya, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Meksika, Mısır, Moğolistan, Moldova, Norveç, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya , Senegal, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sudan, Suriye, Şili, Tacikistan, Tataristan, Tayland, Tayvan, Trinidad Tobago, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna, Uruguay, Ürdün, Yeni Zelanda, Yugoslavya, Yunanistan, Zaire'den 1141 sanatçı, 3 bin 388 eserle katıldı.Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False