Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesine alınacak olan 2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru için mülakat süreci tamamlandı. Mülakatların tamamlanmasının ardından birçok kişinin gündemindeki konu Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları açıklamasına çevrildi. Peki, OGM Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

Haberin Devamı

Orman Muhafaza Memuru alımı için mülakat sonuçları merakla araştırılmaya devam ediliyor. Binlerce kişinin müracaatta bulunduğu Orman Genel Müdürlüğü (OGM), 2 bin 700 Orman Muhaza Memuru alımı için mülakat sonuçlarını resmi internet sitesi üzerinden duyuracak. Peki, OGM Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o detaylar

ORMAN MUHAFAZA MEMURU MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN?

Orman Muhafaza Memuru mülakat sonuçları, ocak ayının ilk günlerinde kurumun resmi internet sitesinden açıklanması bekleniyor.

YERLEŞTİRME NASIL YAPILIYOR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, genel şartlar ile pozisyonla ilgili aranan özel şartları taşıyan ve başvuru yapan adaylar arasından 2018 yılına ait KPSS (B) grubu olmak üzere Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Haberin Devamı

Belirlenen sürenin bitimine kadar müracaat eden ve şartları taşıyanlardan sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylar ile ilanda belirtilen her pozisyon sayısı kadar yedek aday belirlenecektir.

Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır. Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde Genel Müdürlüğümüze başvurması gerekmektedir.

- Sözleşme yapmaya hak kazandığı halde verilecek süre içerisinde müracaat etmeyenler,
- Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında göreve başlamayanlar,
- İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler,
- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması tahkikatı olumsuz sonuçlananlar,
yerine, sıraya göre en yüksek puanlı adaydan başlanılmak suretiyle sırasıyla sözleşme yapılmak üzere çağırılacaktır.

KPSS' de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.

 

Haberle ilgili daha fazlası: