GeriGündem Org.Eruygur: Uyuşturucu tüccarı siyasi güç peşinde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Org.Eruygur: Uyuşturucu tüccarı siyasi güç peşinde

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Şener Eruygur, uyuşturucu kaçakçılarının siyasi güç peşinde olduklarına dikkat çekti.

Orgeneral Eruygur, Savunma ve Havacılık Dergisi'nde yayınlanan söyleşisinde, günümüzde uyuşturucu madde kaçakçılık organizasyonlarının, diğer suçları da içine alarak, büyük ekonomik tüzel kişilik ve mafya tipi organizasyonlar şeklinde faaliyet gösterdiğini belirtti.

Orgeneral Eruygur, bu organizasyonların, yakın aile ilişkileri içerisinde ülke içinde ve uluslararası alanda benzeri örgütler veya diğer organize suç örgütleriyle irtibatta olduklarını kaydetti.

SİYASAL VE EKONOMİK GÜÇ İSTİYORLAR

Orgeneral Eruygur, röportajda, bu organizasyonlar için, "Teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak bu suçlardan elde ettikleri kara paraları yasal alanlara yatırım yapmak suretiyle aklayarak siyasal ve ekonomik güç kazanmaya çalışmaktadırlar" dedi.

TÜRKİYE UYUŞTURUCU GÜZERGAHINDA

Dünyada faaliyet gösteren terör örgütlerinin en önemli gelir kaynağının uyuşturucu madde kaçakçılığı olduğuna dikkat çeken Orgeneral Eruygur, Türkiye'nin, uyuşturucu üretiminin yapıldığı ülkeler olan Afganistan, İran ve Pakistan ile tüketici konumundaki Avrupa ve Amerika kıtası arasındaki uyuşturucu güzergahında olduğunu vurguladı.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Şener Eruygur, Türkiye'ye doğudan eroin, esrar, morfin ve afyon sakızı, batıdan ise, sentetik uyuşturucular ile kimyasalların girdiğine dikkat çekti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle