GeriGündem Önce çatıştılar sonra esir aldılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Önce çatıştılar sonra esir aldılar

Önce çatıştılar sonra esir aldılar
refid:29489654 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Çanakkale Ayvacık'a bağlı Bademli köyü halkı, kendilerini tehdit ederek köy meydanında ateş eden insan tacirleri ile önce çatıştı, sonra saldırganları yakalayıp köy meydanındaki direklere bağladı.

İlginç olay önceki gün Yunanistan'ın Midilli Adası'nın karşısında bulunan Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Bademli köyünde yaşandı. 250 nüfuslu Bademli köyünün sakinleri ile tarlalarından kamyonlarla mülteci geçiren insan tacirleri arasındaki gerginlik silahlı çatışmaya dönüştü. İnsan tacirleri, kendilerini Jandarmaya şikayet ettiğini düşündüğü Bademli köylülerine gözdağı vermek için gece yarısı 3 araçla gelip köy meydanında defalarca havaya ateş açtı. Silah sesleri üzerine Bademli köylüleri önce büyük bir korku ve panik yaşadı. Ardından hemen organize olan köylüler, tüfek ve tabancalarla insan tacirlerine karşılık verdi. Gece yarısı mermiler havada uçuşurken, köylüler, insan tacirlerini etkisiz hale getirmeyi başardı. 5 insan taciri köylüler tarafından esir alındı.

GÖZDAĞI VERECEKLERDİ TERS TEPTİ

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, köylüler, silahlarını ellerinden aldıkları ve esir tuttukları 5 insan tacirinden 2'sini köy meydanında bulunan iki direğe bağladı. Diğerlerini yanlarında tuttu. İnsan tacirleri sabah saatlerinde gelen jandarma ekiplerine teslim edildi. Bademli köylüsünü canından bezdiren 5 şüpheliden O.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi. 4'ü ise serbest bırakıldı. Ancak, insan tacirlerinin pervasızlığı bitmedi. Köylülerin iddiasına göre, ertesi gün bu kez daha kalabalık bir grupla, lüks araçlarla ve silahlarla köy meydanına gelen insan tacirleri, gözdağı vermeye kalkıştı. Ancak bu sefer köylüler karşılık vermeyince herhangi bir çatışma yaşanmadı.

İsmini vermek istemeyen bir köylü, "Gece yarısı olduğunda 500- 600 kişilik gruplar halinde insanları kamyonlara bindirip buraya getiriyorlar. Yanlarında özel motorlu botlar da oluyor. Mültecileri botlarla karşıya geçirmeye çalışıyorlar. Yazlıklarımızı, köy evlerimizi, tarlalarımızı ve meralarımızı işgal ediyorlar. Çok tedirginiz. Geceleri kendimizi korumak için nöbet tutuyoruz" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle