GeriGündem Ölülerin karnesine bile protez yazmışlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölülerin karnesine bile protez yazmışlar

Ölülerin karnesine bile protez yazmışlar
refid:9218069 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Ankara polisinin bazı medikal şirketlerinin, hastanelerde görevli doktorlar aracılığıyla sahte evraklar düzenleyip devleti zarara uğrattıkları iddiasıyla başlattığı ’Protez’ operasyonunda gözaltına alınan 143 kişinin sorgusu sürüyor.

Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu müfettişleriyle ortak çalışma yapan polisler, bazı medikal şirketler ve doktorların, ölü kişilerin sağlık karnelerine dahi protez yazdıklarını ortaya çıkardı.

Medikal şirketlerin el konulan dosyaları üzerinde sürdürülen incelemelerde, bazı sağlık karnelerinin hastalardan kiralandığı ve karşılığında aylık para ödendiği de saptandı. Hastalara, karne yaprağı başına 20 YTL para ödediği ileri sürülen medikal şirketlerin, her sayfaya binlerce YTL değerinde medikal ürün yazdırdığı tespit edildi. Operasyonda, 4 özel rehabilitasyon merkezinin sahibi ve yöneticileri de gözaltına alındı. Rehabilitasyon merkezlerine tedavi amaçlı getirilen çocukların sağlık karnelerine el koyan işletme sahiplerinin, daha sonra bu karneleri medikal şirketlerine gönderip protez yazdırarak vurgun yaptığı belirlendi. 130 çocuğun sağlık karnesinin izinsiz kullanıldığı tespit edildi. Bazı hasta yakınları çete üyelerinden şikáyetçi oldu.

Operasyon öncesinde polisler ve bilirkişi uzmanlarının, karnelerine usulsüz medikal ürünü yazılan kişilerle görüşme yaptığını öğrenen şüphelilerin, hastaları tehdit ettiği ileri sürüldü.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle