Okyanus dibindeki cisim UFO mu?

Okyanus dibindeki cisim UFO mu

İsveçli kaşif Peter Lindberg’in başını çektiği okyanus keşif ekibi, Finlandiya ile İsveç arasındaki sularda, “Okyanus tabanına çakılmış bir UFO’ya benzeyen bir cisim tespit ettiklerini” belirtti.

Haberin Devamı

İsveçli kaşif Peter Lindberg’in başını çektiği bir okyanus keşif ekibi, Finlandiya ile İsveç arasındaki sularda, “Okyanus tabanına çakılmış bir UFO’ya benzeyen cisim tespit ettiklerini” belirtti. Bugüne dek yüzyıldan daha eski batıkları ve okyanuslarda batan kargo gemilerinin yerini tespit etmekle ün kazanan Lindberg'in ekibi, şimdi çok uçuk bir keşfe imza attıklarını düşünüyor.

 

Okyanus dibindeki cisim UFO mu
Lindberg, İsveç basınına yaptığı açıklamada, “Suyun 90 metre derinliğinde, 18 metre genişliğinde bir cisim bulduklarını” ifade etti. Lindberg, “Bu iş esnasında çok garip şeylere rastlayabiliyorsunuz. Ancak bu sefer rastladığımız tam bir daire şeklinde” dedi.

Haberin Devamı

 

Sonar taramalarında ortaya çıkarılan cismin ne olabileceği kafaları karıştırmış durumda. Bazıları, cismin kaza yaptığı esnada okyanus tabanında yarıklar oluşturan bir UFO olduğunu öne sürerken, diğerleri cismin bir batığa ait olduğunu düşünüyor.

 

Lindberg, Finlandiya ile İsveç arasında yer alan, Baltık Denizi’ndeki Bothnia Körfezi’de keşfettiği cismin etrafında “anormal coğrafi oluşumlar olduğunu, bunların cismin okyanus tabanında hareket etmesinden kaynaklanmış olabileceğine” dikkat çekti.

 

Lindberg, esrarengiz cismin UFO olduğu konusunda kesin bir yargıya varmasa da, “yeni bir Stonehenge keşfetmiş olabileceklerini” söyledi.

 

BİLİM DÜNYASINI SARSACAK İDDİA / WEB TV

 

ESRARENGİZ BİMİNİ YOLU / Foto Galeri

 

BU İLK DEĞİL

Bothnia Körfezi’de yatan ve UFO olduğu düşünülen cisim, okyanus tabanında keşfedilen ve bilim dünyasında heyecan yaratan ilk esrarengiz cisim değil. Bir diğer örnek, Bahama Adaları yakınında bulunan ve bir yol veya duvarı anımsatan “Binimi Yolu”.

 

Bazıları, Binimi Yolu’nun mükemmel bir şekilde dizildiğine dikkat ederek doğal olarak yan yana gelmiş olamayacağını savunurken, bazıları da bu kalıntıların kayıp şehir Atlantis’e ait olduğunu düşünüyor.

Haberin Devamı

 

Lindberg ve ekibi, okyanus dibindeki esrarengiz cisimleri su yüzeyine çıkarmakla ilgilenmiyor. Suyun dibindeki esrarengiz cismi çıkarmanın milyonlarca, hatta milyarlarca dolara mal olabileceği düşünülüyor. Öte yandan, bunun tam bir vakit ve para kaybı olacağını düşünenler de var.

 

Okyanus dibindeki cisim UFO mu

Lindberg'in sonar taramasıyla elde ettiği görüntü.

Haberle ilgili daha fazlası: