GeriGündem Okulların kayıt takvimi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okulların kayıt takvimi

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, ildeki okulların 1999-2000 öğretim yılı öğrenci kayıt kabul takvimini açıkladı. Okul öncesi eğitim kurumlarında kayıtlar 10 Ağustos'ta, ilköğretim okulları ve genel liselerde ise 16 Ağustos'ta başlıyor.

İstanbul’da okul öncesi eğitim kurumları 10-20 Ağustos günleri arasında başvuruları kabul edecek. Seçici komisyon, 27 Ağustos’ta kayıtları yapılacak olan çocukları belirleyecek ve kesin kayıtlar da 6-10 Eylül günleri arasında gerçekleştirilecek. İlköğretim okulları ve genel liselerde ise kayıtlar 16 Ağustos-10 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Etüt ve beslenme ilköğretim okullarında da önkayıtlar 6 Ağustos’ta sona erecek, 11 Ağustos’ta da noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Bu okullarda kesin kayıtlar 16-20 Ağustos günleri arasında gerçekleştirilecek. Kontenjan dolmadığı takdirde, 23-24-25 Ağustos günlerinde yedek listedeki öğrencilerin kayıtları yapılacak.

Yabancı dil ağırlıklı liselerde de önkayıtlar 2-20 Ağustos günleri arasında yapılacak, 23 Ağustos’ta da asil ve yedek listeler açıklanacak. Bu okullarda asil listede yer alan öğrencilerin kesin kayıtları 23-31 Ağustos günleri arasında yapılacak. Kontenjan dolmadığı takdirde ise 31 Ağustos’ta ek listedeki öğrencilerin adı ilan edilerek 1-7 Eylül günleri arasında bu öğrencilerin kayıtları gerçekleştirilecek. Açık kontenjan kalması halinde de 13-17 Eylül günleri arasında yedek listede bulunan okullarda sıra atlamadan kontenjan kadar öğrencinin kesin kaydı yapılacak.

Endüstri meslek liseleri

Endüstri meslek liseleri ile çok programlı liselerde de önkayıtlar 16 Ağustos-3 Eylül günleri arasında yapılacak, 4 Eylül’de de Meslek Alanlarına Yönlendirme Komisyonu’nca önkayıt yaptıran öğrencilerin sıralama listelerine geçirilmeleri ve yerleştirme listelerinin ilanı gerçekleştirilecek. Bu okullarda 6-8 Eylül günleri arasında asil listedeki öğrencilerin kesin kayıtları yapılacak. Asıl listede yer aldığı halde kayıt yaptırmayan öğrencilerin yerine de 9-10 Eylül günlerinde yedek listedeki öğrencilerin kesin kayıtları yapılacak. Bu okullarda h*al*a kontenjan dolmadığı takdirde ise kayıt kabul şartlarını taşıyan öğrencilerden başvuruda bulunanlar, önkayıt yaptırıp yaptırmadıklarına bakılmaksızın 11-17 Eylül günleri arasında kesin kayıt olabilecekler.

Kız meslek, ticaret ve meslek, imam-hatip ve çok programlı liselerde de 16-31 Ağustos günleri arasında önkayıtlar yapılacak, 1 Eylül’de de asil ve yedek listeler ilan edilecek. Bu okullarda 2-6 Eylül günleri arasında asil listede yer alan öğrencilerin kayıtları yapılırken, kontenjan dolmadığı takdirde yedek listedeki öğrenciler 7-8 Eylül günlerinde kayıt olabilecekler.

Müfredat laboratuvar okullarında ise 16 Ağustos-2 Eylül günleri arasında önkayıtlar yapılacak, 3 Eylül’de de noter çekilişiyle asil ve yedek liste belirlenecek. Asıl listede yer alanlar 6-7-8 Eylül günlerinde kesin kayıt yaptırabilecek, kontenjan dolmadığı takdirde ise yedek listeden öğrenciler 9-10 Eylül’de kesin kayıt olabilecekler.

Açıköğretim Lisesi

1999-2000 öğretim yılı için Açıköğretim Lisesi’ne yeni kayıtlar başladı. Yeni kayıt işlemleri 17 Eylül’e kadar sürecek. Yeni kayıt için öğrencilerden 9 milyon lira ücret alınıyor. Bu okullarda 6-17 Eylül günleri arasında yapılacak 1'inci Dönem Kayıt Yenileme işlemleri sırasında öğrencilerden 7 milyon lira ücret alınacağı, ayrıca 3-14 Nisan 2000 tarihleri arasında yapılacak olan 2'nci dönem kayıt yenileme işlemleri sırasında da 8 milyon lira ücret tahsil edilecek.

Mesleki Açıköğretim Programı’na yeni kayıt yaptıracak öğrenci adaylarının önkayıtlarının 2 Ağustos-3 Eylül günleri arasında yapılacak ve adaylardan önkayıt ücreti olarak 1 milyon lira alınacak. Kayıtları kesinleşen öğrencilerden 10-17 Eylül günleri arasında yapılacak olan kesin kayıt sırasında da 8 milyon lira ücret tahsil edilecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle