GeriGündem Okullar bugün tatil mi? Hangi illerde okullar tatil edildi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okullar bugün tatil mi? Hangi illerde okullar tatil edildi?

Okullar bugün tatil mi? Hangi illerde okullar tatil edildi?
Yurt geneli kar yağışına teslim. Kar yağışında öğrencilerin beklediği tek şey ise tatil haberi. Peki, hangi illerde okullar tatil edildi? Öğrencilerin merakla beklediği tatil haberi geldi mi? Detaylar haberimizde.

Yurt geneli kar yağışına teslim. Kar yağışında öğrencilerin beklediği tek şey ise tatil haberi. Peki, hangi illerde okullar tatil edildi? Öğrencilerin merakla beklediği tatil haberi geldi mi? Detaylar haberimizde.

Okullar bugün tatil mi? Hangi illerde okullar tatil edildi?

Okullar kar yağışına teslim. Hangi illerde okullar tatil edildi? Öğrencilerin merakla beklediği tatil haberi geldi mi? Detaylar haberimizde.

Yoğun kar yağışının sebep olduğu buzlanma ve aşırı soğuklar nedeniyle eğitim öğretime bazı illerde ara verildi. Yalova ve Tekirdağ il genelinde bugün okullar tatil edildi. Kocaeli, Çanakkale, Balıkesir, Sivas, Samsun, Çankırı, Konya ve Bayburt'un bazı ilçelerinde de bugün okullar tatil.

Bugün yoğun kar yağışı sebebi ile eğitime ara veren iller ise şu şekilde;  

Balıkesir' in 5 ilçesinde bugün okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Manyas, Savaştepe, Gönen, Bandırma ve Marmara ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların 19 Ocak Salı tatil edildiği bildirildi.

Yalova Valiliği etkili olan kar ve tipi yüzünden bugün il genelindeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Valiliğin aldığı bu karar, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinden duyuruldu.

Sivas’ın Kangal ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İlçede sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Kangal İlçe Hıfsızzıha Kurulu’nun aldığı karar neticesinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verildi. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personeller de idari izinli sayılacak.

Bayburt'un Demirözü ilçesinde eğitime bir gün ara verildi.

Okullar bugün tatil mi Hangi illerde okullar tatil edildi

Çanakkale il merkezi ve bazı ilçelerde okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tatil edildi.

Tekirdağ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verilecek.

Samsun'un Havza ve Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tatil edildiği bildirildi.

Kocaeli'de taşımalı sistemle eğitim veren okullar bugün kar yağışı nedeniyle tatil edildi. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu twitter hesabından, "Meteorolojik verilere göre kar yağışı azalarak yarın(19 Ocak Salı) ilimizi terk edeceğinden, eğitim ve öğretime devam edilecektir. Ancak il genelinde taşımalı eğitim ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde yarın eğitime ara verilmiştir" açıklamasında bulundu.

Konya'nın Hüyük ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün için ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Konya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "19 Ocak 2016 Salı günü sadece Hüyük ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle Kaymakamlık kararıyla okullar tatil edilmiştir." denildi.

İSTANBUL' DA OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği, meteoroloji verilerine göre yaptığı yorumda, kar yağışının bugün öğleden itibaren azalarak ili terketmesinin beklendiğini ifade etti bu sebeple eğitim ve öğretime devam edileceğini duyurdu. Vali Vasip Şahin, kararı da resmi twitter hesabından yaptı. Şahin, "Meteorolojik verilere göre kar yağışının yarın öğleden itibaren azalarak İlimizi terketmesi beklendiğinden eğitim öğretime devam edilecektir" şeklinde twitter hesabından duyuru yaptı.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False