GeriGündem Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gidemedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gidemedi

Abone Olgoogle-news

İMRALI Adası’nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılan bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın üç avukatı, Marmara Denizi’ndeki olumsuz hava koşulları nedeniyle İmralı’ya gidemedi.

İmralı Adası’ndaki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın savunmasını üstlenen avukatlarından İbrahim Bilmez, Faik Özgür Erol ve Mehmet Bayraktar haftalık görüşmelerini yapmak için bu sabah İmralı’ya gitmek üzere ada ile deniz ulaşının sağlandığı Gemlik’teki Jandarma Bölük Komutanlığı’na geldiler. Burada bir süre bekleyen avukatlara hava koşullarının ulaşıma elverişli olmadığı bildirilerek gitmelerine izin verilmedi. En son 27 Temmuz tarihinde İmralı’ya giden Öcalan’ın avukatları, cuma günü gitmek için Bursa Cumhuriyet Savcılığı’na başvuruda bulunacaklar.

Abdulah Öcalan, yurt dışında devam eden davalar nedeniyle her hafta çarşamba günleri avukatlarıyla 1 saat açık görüşme yapıyor. Öcalan ile aynı cezaevine getirilen ömür boyu hapis cezasına çarptırılan PKK’lı Şeyhmuz Poyraz, Cumali Karsu, Hasbi Aydemir, Bayram Kaymaz ile TİKKO militanı Hakkı Alkan her ayın 2 ve 4’üncü pazartesi günleri birinci dereceden yakınlarıyla görüşebiliyor.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle